Haber Detayı
19 Eylül 2020 - Cumartesi 14:51 Bu haber 1249 kez okundu
 
İL BAŞKANI ALTINSOY, “ŞEHİTLİK BÜYÜK BİR MAKAM, GAZİLİK BÜYÜK BİR ONURDUR”
AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır” dedi. Aziz milletin, şanlı zaferlerle tarihin akışını değiştirirken, “ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” düsturuyla büyük mücadeleler verdiğini vurgulayan Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Bu anlamlı günde, bizlere bugünleri miras bırakanlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Tarihimiz boyunca kutsal değerlerimiz için canlarını hiç düşünmeden feda eden gazilerimiz, Türk milletinin her zaman gönlünde olacaklardır” dedi. Milletin, bayrağını, vatanını ve istikbalini canı pahasına koruduğunu ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet ettiğini aktaran Altınsoy, 1071’de Anadolu’nun kapılarını açarken, Çanakkale ve İstiklal savaşlarında vatanına sahip çıkarken, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da hainlere karşı istikbali korurken, gaza anlayışını tüm değerlerin üzerinde tuttuğunu bildirdi.
SİYASET Haberi
İL BAŞKANI ALTINSOY, “ŞEHİTLİK BÜYÜK BİR MAKAM, GAZİLİK BÜYÜK BİR ONURDUR”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır” dedi.

Aziz milletin, şanlı zaferlerle tarihin akışını değiştirirken, “ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” düsturuyla büyük mücadeleler verdiğini vurgulayan Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Bu anlamlı günde, bizlere bugünleri miras bırakanlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Tarihimiz boyunca kutsal değerlerimiz için canlarını hiç düşünmeden feda eden gazilerimiz, Türk milletinin her zaman gönlünde olacaklardır” dedi.

Milletin, bayrağını, vatanını ve istikbalini canı pahasına koruduğunu ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet ettiğini aktaran Altınsoy, 1071’de Anadolu’nun kapılarını açarken, Çanakkale ve İstiklal savaşlarında vatanına sahip çıkarken, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da hainlere karşı istikbali korurken, gaza anlayışını tüm değerlerin üzerinde tuttuğunu bildirdi.

Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığı, bayrağımızın yer düşmemesi ve milli irade ile birlikte demokrasinin devam etmesi için aziz milletin, 15 Temmuz akşamı İstiklal mücadelesinin bir örneğini sergilendiğine işaret eden Altınsoy, “Göğüslerini vatanlarının selameti için siper etmiş olan şehit ve gazilerimiz, milletimizin nezdinde en muteber mertebeye erişmişlerdir. Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Bugün aynı inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkarken, bizim de en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak ve aziz milletimizle dayanışma içinde, bu emaneti çok daha yükseklere taşımaktır. Bu mukaddes toprakları için kanlarını ve canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ailelerine başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İL, BAŞKANI, ALTINSOY,, “ŞEHİTLİK, BÜYÜK, BİR, MAKAM,, GAZİLİK, BÜYÜK, BİR, ONURDUR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı