Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 00:57 Bu haber 1786 kez okundu
 
HELVADERE YÖRESİNDE ÇİLEK REKOLTESİ 5 TONU BULACAK
‘’Aksaray´da çilek yetiştiriciliği son yıllarda başlamış ve hızla artmaktadır. Böylelikle üreticilerimiz alternatif ürüne yöneliyor, çilek üretiminin Aksaray´da ki tüm çiftçilerimize örnek olmasını bizleri çok memnun ediyor’’ diyerek teşvik edip desteklemesi bölgede farklı ürünleri cazip hale getiriyor .
GÜNDEM Haberi
HELVADERE YÖRESİNDE  ÇİLEK REKOLTESİ 5 TONU BULACAK

 

HELVADEREDE ÇİLEK REKOLTESİ 5 TONU BULACAK

Aksaray´da Meyveciliği teşvik etmek, üreticimizin gelir seviyesini artırmak, tarımsal ürün desenini çeşitlendirmek, kırsal kesimde yaşayan insanımızın işgücünü değerlendirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla çiftçilerimize İl Özel İdare Bütçesi desteği ile çilek fidesi dağıtılmıştı.

Şimdi o fideler kendini artırarak çilek tarlasına dönüştürdü Mahalle Muhtarı Sinan Kocabaş sayesinde Helvadere ve Hasandağı yöresinde hızla çilek bahçeleri oluşmaya başladı

Proje kapsamındaki ürünlerden birinin de çilek yetiştiriciliği olduğunu aktaran İl Müdürü Bülent Saklav’ın  önceki açıklamasında da belirttiği gibi  

‘’Aksaray´da çilek yetiştiriciliği son yıllarda başlamış ve hızla artmaktadır. Böylelikle üreticilerimiz alternatif ürüne yöneliyor, çilek üretiminin Aksaray´daki tüm çiftçilerimize örnek olmasını  bizleri çok memnun ediyor’’ diyerek teşvik edip desteklemesi bölgede farklı ürünleri cazip hale getiriyor .

Helvadere kasabası Aksaray halkının gezi listesinde bulunan bir belde  nefes alınabilinecek hasandağı Bozkurt düzlüğünde yer alan  piknik alanı  , Gölet çevresinde Balıkçı kafelerinde ziyafet , Güvenli ve etkin vitamin içeren Gojy Berry bitkisinin merkezi olmasına  ilave olarak şimdi Çilekçilik yöreye artı ziyaretçi akını sağlayacaktır.

Çilek tarlalarında bu mevsimde baş gösteren kırmızı kocaman çilekleri bölgeye gidenler hem tadına bakıyorlar, hem kendisi toplayarak istediği kadar alabiliyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HELVADERE, YÖRESİNDE, , ÇİLEK, REKOLTESİ, 5, TONU, BULACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı