Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 18:21 Bu haber 464 kez okundu
 
HAŞERE MÜCADELESİNE KARŞI ETKİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Aksaray Belediyesi, vatandaşların rahat ve ferah bir yaz dönemi geçirmesi sağlamak için sivrisinek, larva gibi haşerelere karşı yıl boyunca sürecek olan etkin bir çalışma başlattı. Yaz aylarında sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi ve erken dönem larva mücadelesine karşı Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalışma sergiliyor.
- Haberi
HAŞERE MÜCADELESİNE KARŞI ETKİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

AKSARAY BELEDİYESİ YIL BOYUNCA HAŞERE MÜCADELESİNİ SÜRDÜRECEK

 

HAŞERE MÜCADELESİNE KARŞI ETKİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

 

Aksaray Belediyesi, vatandaşların rahat ve ferah bir yaz dönemi geçirmesi sağlamak için sivrisinek, larva gibi haşerelere karşı yıl boyunca sürecek olan etkin bir çalışma başlattı.

 

Yaz aylarında sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi ve erken dönem larva mücadelesine karşı Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalışma sergiliyor.

 

İnsan ve çevre sağlığına olumsuz etki eden sivrisinek ve larva mücadelesine karşı Veteriner İşleri Müdürlüğü, araç üstü ilaçlama makineleri ile şehir genelinde ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

 

Yılın ilk aylarından itibaren Mayıs ayına kadar geçen sürede su birikintisi ve kanallarda ilaçlama çalışması başlatan belediye ekipleri, devam eden aylarda ahır ve mandıra ilaçlaması ve yaz ayı boyunca cadde ve sokaklarda araç üstü makinelerle sürüyor.

 

Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yıl boyunca hastalık yayan haşerelere karşı başlatılan mücadele çalışmasında yüzde 90 başarı sağlandığı bildirildi. Ayrıca 48 mahallede akşam saatlerinde başlamak sureti ile sokakların ilaçlaması rutin olarak yapılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAŞERE, MÜCADELESİNE, KARŞI, ETKİN, ÇALIŞMA, BAŞLATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı