Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 12:08 Bu haber 1143 kez okundu
 
ESKİL İLÇESİNİN KURUCUSU, ŞİMDİKİ KONYA VALİSİNE ESKİL'DEN BÜYÜK İLGİ
Aksaray'a bağlı Eskil İlçesinin Kurucu Kaymakamı ve Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK ile Eşi Dr. Funda TOPRAK, Derbent Kaymakamı Sayın Fatmagül DALMIŞ eskili ziyaret ettiler
- Haberi
ESKİL İLÇESİNİN KURUCUSU, ŞİMDİKİ  KONYA VALİSİNE ESKİL'DEN BÜYÜK İLGİ

Aksaray'a bağlı Eskil İlçesinin Kurucu Kaymakamı ve Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK ile Eşi Dr. Funda TOPRAK, Derbent Kaymakamı Sayın Fatmagül DALMIŞ önce yeni seçilen EskilBelediye başkanı Necati belgemeni ziyaret edip hayırlı olsun dediler daha sonra  Eskil Belediye Başkanı Necati BELGEMEN ile birlikte, Eskil de yeni göreve başlayan genç ve idealist bayan olan  Eskil Kaymakamı Kübra KARAALİOĞLU'nu makamında ziyaret ettiler. Ziyaret sonrası Kaymakamı Kübra KARAALİOĞLU, Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK'a İlçemize teşriflerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, günün anısına ilçeyi tanıtan çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Eskil kurucu Kaymakamlığında başarılara imza atan şimdiki Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak kimdir?
Aslen Erzincan Refahiye nüfusuna kayıtlı olan Vali Cüneyit Orhan TOPRAK, 1966 yılında Kayseri’de doğdu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

1988-1991 yılları arasında Kayseri Kaymakam Adayı olarak görev yaptı. 1989-1990 yılları arasında İngiltere’de 1 yıl süreli dil ve meslekî konularda eğitim aldı. Sırasıyla Kozaklı (Nevşehir) Kaymakam Vekilliği, Eskil (Aksaray) Kaymakamlığı, Yenifakılı (Yozgat) Kaymakamlığı, Hamur( Ağrı) Kaymakamlığı, Gülşehir (Nevşehir) Kaymakamlığı, Siverek (Şanlıurfa) Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği görevlerinde bulundu. 2009-2010 yılları arasında ABD’de 6 ay süreli dil ve meslekî konularda çalışmalar yaptı.
01.06.2016 tarihinde 2016/8864 sayılı Valiler Kararnamesi ile Hakkâri Valiliğine atanan ve 07.06.2016 tarihi itibariyle görevine başlayan Vali Cüneyit Orhan TOPRAK, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESKİL, İLÇESİNİN, KURUCUSU,, ŞİMDİKİ, , KONYA, VALİSİNE, ESKİL'DEN, BÜYÜK, İLGİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı