Haber Detayı
03 Eylül 2021 - Cuma 22:50 Bu haber 2157 kez okundu
 
Ertürk , "Demiryolunda kafamız karıştı"
CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Gazeteciler Cemiyetinin Basın Buluşmaları’na konuk oldu. Beraberinde Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik ve İl Başkan Yardımcısı Talat Karaağaç ile birlikte Basın buluşmalarına katıldığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu, demiryolu şimdilik meçhul dedi
SİYASET Haberi
Ertürk ,

İl Başkanı Ertürk ayrıntıyı açıklayınca Demiryolunda kafamız karıştı

 

CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Gazeteciler Cemiyetinin Basın Buluşmaları’na konuk oldu.

 

Beraberinde Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik ve İl Başkan Yardımcısı Talat Karaağaç ile birlikte Basın buluşmalarına katılan CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, basın mensuplarının genel ve yerel konularda sorularını cevapladı.

 

CHP’nin göç politikasını anlatmakla başlayan İl Başkanı Ertürk, millet ittifakının iktidarında Suriyeli ve Afganlı kardeşlerimizi ülkeler arasında geliştirilen diyalog sayesinde memleketlerine göndereceklerini belirterek, bu kadar mültecinin ülkemiz için büyük yük olmasının yanı sıra ülkenin kimyasının da bozulacağı görüşünü ileri sürdü.

 

Aksaray’ın önemli konularından biri olan demiryolu hasretinin bitmesi hususunda muhalefet olarak desteklerinin sorulması üzerine

 

Ertürk “Şehrimize taş taş üstüne koyanın her zaman yanındayız.

 

Dedi ve ekledi Yalnız son günlerde demiryolu ihalesinin yapılarak somut bir gelişme olarak milletvekili Aydoğdu tarafından lanse edilmesi, hiçbir kurum ve diğer partililerin bu konuda ses çıkarmaması benim kafamı karıştırdı.

 

Devlette ihale yasasını bilen biriyim. Ne kadar bir rakamla ihale edildi, yapım süresi nedir gibi soruların cevabı henüz ortada yok.

 

Demiryolunu elbette ki bizlerde destekliyoruz. Fakat yalan yanlış bilgilerle halkı aldatma pozisyonlarını da kabul etmiyoruz.”

 

Belediye hizmetlerini nasıl buluyorsunuz? Sorusuna CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk şu cevabı verdi.

 

“Şehrin pek çok yerinde yolların kazınması, tamda gurbetçi mevsiminde esnafların iş yapacağı veya cadde ve sokaklarda akışın hızlı olacağı bir dönemde önemli yolların trafiğe kapatılmasını yanlış buluyorum. Bir güzergah hızlı bir şekilde yapılır diğerine geçilir. Öyle bir imaj yaratıldı ki sanki belediye şehri şantiyeye çevirdi algılanıyor.

 

Biz muhalefet yapmak için doğru olanlara yanlış deme lüksüne sahip değiliz. Belediyenin yaptığı doğru işlerde her zaman takdir eder yanında oluruz. Yanlışlara da doğrusu budur diye fikir beyan ettiğimizde bunun bir eleştiri değil ortak noktada buluşma şeklinde yorumlanmasını isteriz.

 

Belediye yol yapıyor, kaldırım yapıyor çok önemli bir projeymiş gibi lanse ediyor. Oysa belediyenin bunlar normal rutin işleri. Proje olarak sundukları yüzlerce konuda önemli birkaç tanenin dışında proje değil günlük rutin işler olarak kabul ediyoruz.”

 

Aksaray’da iktidar ve muhalefet il başkanlarını vali Aydoğdu’nun bir masa etrafında toplamasının memnuniyetini yaşadıklarını da beyan eden İl başkanı Ertürk, bunun devamı için kendisinin ev sahipliğine hazır olduğunu vurgulamasına rağmen, bunun devam ettirilemediğinden üzüntü duyduğunu ifade etti.

 

“İktidar ve muhalefet olarak ayda bir kez bir araya gelerek istişarelerde bulunmamızın hiçbir sakıncasının olmadığını bir kez daha duyurmak isterim” dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ertürk, ,, "Demiryolunda, kafamız, karıştı", ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ertürk ,
Ertürk ,
Ertürk ,
Yorumlar
Haber Yazılımı