Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 13:58 Bu haber 763 kez okundu
 
ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR
Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi ve Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Meme Kanseri farkındalık ayı dolayısıyla ‘Bugün Sağlığınıza 1 Saat Ayırın, Hayatını Erken Teşhisle Kurtarın’ konulu konferans düzenlendi
SAĞLIK Haberi
ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Tıp Fakültesi ve Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Meme Kanseri farkındalık ayı dolayısıyla ‘Bugün Sağlığınıza 1 Saat Ayırın, Hayatını Erken Teşhisle Kurtarın’ konulu konferans düzenlendi.

 

Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in eşi Merve Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşe Karanfil, kadın dernekleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

Konferansta Meme Kanserinin tanımı, belirtileri, risk azaltma yöntemleri ile meme kanserinde tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler verildi.

 

Konferansa konuşmacı olarak katılan ASÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan ve ASÜ Tıp Fakültesi Radyodiagnostik ABD Öğretim Üyesi Dr. Deniz Özdemirel Özkan, Meme Kanserinde erken teşhis etmenin en iyi yolunun yıllık muayene ve düzenli aralıklarla yapılan mamografi olduğunu ifade ettiler.

 

Meme kanseri tedavisinde erken teşhisin hayat kurtardığını belirten Prof. Dr. Namık Özkan konuşmasında “Meme kanseri özellikle tarama programlarıyla erken yakalanabilen kanserlerdir. Bunun için bütün kadınlarımızın belli aralıklarla tarama programlarına girmelerini öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Programın ardından Aksaray İş Kadınları Derneği Başkanı Hatice Eroğlu, konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Namık Özkan ve Dr. Deniz Özdemirel Özkan’a teşekkür etti

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERKEN, TEŞHİS, HAYAT, KURTARIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı