Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 10:40 Bu haber 689 kez okundu
 
EĞİTİMLE İLGİLİ TÜM YENİLİKLERİ DİKKATLE TAKİP EDİYORUZ
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, eğitim ve öğretimin niteliğini arttırmak adına gayret gösterdiklerini söyledi.
DİĞER Haberi
EĞİTİMLE İLGİLİ TÜM YENİLİKLERİ DİKKATLE TAKİP EDİYORUZ

EĞİTİMLE İLGİLİ TÜM YENİLİKLERİ DİKKATLE TAKİP EDİYORUZ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, eğitim ve öğretimin niteliğini arttırmak adına gayret gösterdiklerini söyledi. Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Altuğ ve sendika yönetimi, Rektör Şahin’e tebrik ziyaretinde bulundu. Amaçlarının, öğrencileri milli ve manevi değerlerine bağlı, aynı zamanda teknolojiyi iyi kullanan ve geleceği okuyabilen bireyler olarak yetiştirmek olduğuna dikkat çeken Şahin, bu manada eğitimle alakalı tüm gelişmeleri dikkatle takip ederek, hızla adapte olduklarını kaydetti. Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Altuğ da, Prof. Şahin’e yeni dönemde başarı dileklerini iletti.

 

KADINLARIN ÇALIŞMALARA OLAN KATKILARINI ÖNEMSİYORUZ

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Başkanı Feyza Baydar, ikinci dönem Rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Yusuf Şahin’i ziyaret ederek, başarılar diledi. Derneğin çalışmalarından söz eden Baydar’a, ziyareti münasebetiyle teşekkür eden Rektör Şahin, ASÜ’de kadın temsilinin giderek yükseldiğini ifade ederek, hali hazırda yüzde 35-45 bandında olan oranı daha da arttırmaya çalıştıklarını vurguladı. Şahin, kampüsteki işleri şekillendirdikleri altı temel prensip olduğunu ve bunlardan birisinin de, kadınların çalışmalara etkin katılımı olduğunu belirterek, bu düsturla hizmet üretmeye devam edeceklerini vurguladı.

 

İHTİSASLAŞMA İŞBİRLİĞİYLE İLERLEYEBİLECEK BİR SÜREÇ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ihtisaslaşmanın işadamlarının da katkılarıyla ilerleyebilecek bir süreç olduğunu söyledi. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Aksaray Şube Başkanı İbrahim Ulusoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektör Şahin’e, ikinci dönem görevinde başarılar diledi. Şahin, ziyaret için TÜMSİAD üyelerine teşekkür etti ve ihtisaslaşma sürecinden bahsetti. ASÜ Rektörü, bu sürecin sadece Üniversiteyle alakalı değil, şehrin tüm dinamikleri ve özellikle de iş dünyasının işbirliği ile ilerleyebileceğine dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİMLE, İLGİLİ, TÜM, YENİLİKLERİ, DİKKATLE, TAKİP, EDİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı