Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 16:51 Bu haber 1426 kez okundu
 
DSİ’NİN BU YILKİ YATIRIMLARI 930 MİLYONA ULAŞTI
AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Aksaray’a 2021 yılı içerisinde yaklaşık 930 milyon liralık yatırım yapıldığını bildirdi. Türkiye’de 2002 yılından bu yana başta ekonomi olmak üzere eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye birçok alanda atılan adımlar ve gerçekleştirilen reformlardan Aksaray’ın da kazanımlar elde ettiğini ifade eden Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan hizmet yolculuğunun artarak devam ettiğini vurguladı.
- Haberi
DSİ’NİN BU YILKİ YATIRIMLARI 930 MİLYONA ULAŞTI

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Aksaray’a 2021 yılı içerisinde yaklaşık 930 milyon liralık yatırım yapıldığını bildirdi.

Türkiye’de 2002 yılından bu yana başta ekonomi olmak üzere eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye birçok alanda atılan adımlar ve gerçekleştirilen reformlardan Aksaray’ın da kazanımlar elde ettiğini ifade eden Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan hizmet yolculuğunun artarak devam ettiğini vurguladı.

2020 yılında proje bedeli 709 milyon TL olan DSİ’nin yatırımım bütçesinin 2021 yılında artarak 930 milyona ulaştığını aktaran Başkan Altınsoy, 2021 yılı yatırım programında proje bedeli yaklaşık 930 milyon TL olan 23 yatırımın 10 âdetinin inşaat ve uygulama aşamasında, 13’ünün ise ihale sürecinde olduğunu aktardı.

DSİ’nin Aksaray’daki yatırımlarını sıralayan Altınsoy, “2021 yılı yatırım programında Haziran sonu itibariyle Aksaray içmesuyu projesi kapsamında isale hattı, arıtma tesisi, depo ve bağlantı hattı inşaat çalışmaları devam etmektedir. Aksaray İçmesuyu Arıtma Tesisi inşaat çalışmaları da yüzde 98 düzeyine yaklaşmıştır. Uluırmak (Mamasın) Barajı sulaması yenileme işi çerçevesinde 21 bin 420 hektarlık Uluırmak sulamasının borulu sisteme dönüştürülmesinde ise yüzde 31 fiziki gerçekleşme sağlandı. 1 adet göletimizin sulama işi de ihale aşamasında. 2 adet tarımsal sulama projesi ile 221 hektar arazinin suya kavuşturulmasını hedefliyoruz. Gülağaç Sofular Göleti ve Sulaması (87 hektar arazinin borulu şebeke ile sulanması), Ortaköy Harmandalı Göleti ve Sulaması (144 hektar arazinin borulu şebeke ile sulanması) inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah kısa sürede hizmete açılacaktır. 3 adet taşkın korumanın 2’si devam etmekte, 1’i ihale aşamasındadır. Toplulaştırma ve TİGP kapsamında; Eskil ilçemize bağlı 14 köyü kapsayan 1. kısım arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme projesinde 24 bin 281 hektar yüzde 62, yine aynı ilçemize bağlı 6 köyü kapsayan 2. kısım arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme projesinde 31.483 hektar yüzde 90, Ağaçören, Ortaköy, Sarıyahşi ilçelerimizde ise 14 köyü kapsayan Ortaköy arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme projesi 38 bin 507 hektar yüzde 88 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. 29 yerleşim yerini

kapsayan Gülağaç ilçemizde arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme projesi kapsamında 18 bin 203 hektar ihale aşamasındadır. 3 adet bakım ve onarım işi kapsamında, Bozkır Barajı enerji onarımları, Balcı Göleti onarımı ile taşkın ve kurutma tesisleri onarımı ihale aşamasındadır. Son 18 yıldır söz verdiğimiz gibi milletimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DSİ’NİN, BU, YILKİ, YATIRIMLARI, 930, MİLYONA, ULAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı