Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 17:37 Bu haber 1267 kez okundu
 
dolandırıcılık yapan şahısların yakalanmasına yönelik geniş çaplı araştırmalar ve incelemeler başlatılmıştı
Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca; Merkez İlçe Yuva ve Akhisar Köylerinde Emniyet ve Jandarma adını kullanarak dolandırıcılık yapan şahısların yakalanmasına yönelik geniş çaplı araştırmalar ve incelemeler başlatılmıştır. Olayların aydınlatılmasına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda 12 şüpheli tespit edilmiştir. Şüphelilerin yakalanması kapsamında Aksaray, Adana ve Mersin illerinde yapılan operasyonlarda şüpheli şahıslar yakalanmış ve aramalarda dolandırıcılık olayından elde edildiği değerlendirilen 5250 tl para, yaklaşık 25 bin lira değerinde cep telefonu ve elektronik eşya, 11 gram metamfetamin ve 5 gram esrar ele geçirilmiştir.
SİYASET Haberi
dolandırıcılık yapan şahısların yakalanmasına yönelik geniş çaplı araştırmalar ve incelemeler başlatılmıştı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca; Merkez İlçe Yuva ve Akhisar Köylerinde Emniyet ve Jandarma adını kullanarak dolandırıcılık yapan şahısların yakalanmasına yönelik geniş çaplı araştırmalar ve incelemeler başlatılmıştır.

Olayların aydınlatılmasına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda 12 şüpheli tespit edilmiştir. Şüphelilerin yakalanması kapsamında Aksaray, Adana ve Mersin illerinde yapılan operasyonlarda şüpheli şahıslar yakalanmış ve aramalarda dolandırıcılık olayından elde edildiği değerlendirilen 5250 tl para, yaklaşık 25 bin lira değerinde cep telefonu ve elektronik eşya, 11 gram metamfetamin ve 5 gram esrar ele geçirilmiştir.

Bahse konu olayla ilgili şüpheliler gözaltına alınmış olup; adli makamlara sevk edilmiştir.

Aksaray ili genelinde ve çevre illerde meydana gelen benzeri dolandırıcılık olaylarının aydınlatılması ve halkımızın huzur ve güveninin tesis edilmesi amacı ile titiz çalışmalarımız devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: dolandırıcılık, yapan, şahısların, yakalanmasına, yönelik, geniş, çaplı, araştırmalar, ve, incelemeler, başlatılmıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı