Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 00:10 Bu haber 5474 kez okundu
 
DAR GELİRLİ VATANDAŞ VE KÜÇÜK ESNAFLAR İÇİN TOKİ EVLERİ GELİYOR
Toki ile yapılacak anlaşma ya göre 2020 yılında talep alınması bekleniyor. Varılan Anlaşmaya göre 2+1 dairelerin ağırlıklı olması beklenirken taleplere göre 3+1 dairelerde bulunacak lüks doğalgazlı konutların yanı sıra yeşil alan , camii, okul ve modern sosyal tesislerde yapılacak bu bölgede yapılacak konutlara yeni yapılacak olan sanayii esnafı ve organizede çalışanlarında tercih etmeleri bekleniyor.
- Haberi
DAR GELİRLİ VATANDAŞ VE KÜÇÜK ESNAFLAR İÇİN TOKİ EVLERİ GELİYOR

DAR GELİRLİ VATANDAŞ VE KÜÇÜK ESNAFLAR İÇİN TOKİ EVLERİ GELİYOR

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer Seçim çalışmalarında vadettiklerini birer birer yerine getiriyor, Dar gelirli vatandaşların sesine kulak vererek seçim vaadlerinde yer verdiği dev proje Belediye meclisinde oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

Aksaray belediyesi 03/10/2019 tarihli meclis gündeminden ele alınan kararla  ile iki ayrı proje birleştirilerek tek proje halinde onay çıktı Evren Dinçer tarafından seçim vaadi olarak verilen 550 adet dar gelirli aileler için  konut ile Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Biriliğinin küçük esnaf olan üyelerine verilecek 300 adet konut için  Toki ile Belediye arasında varılan mutabakat mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

 

Toki ile  yapılacak anlaşma ya göre 2020 yılında talep alınması bekleniyor.  Varılan Anlaşmaya göre 2+1 dairelerin ağırlıklı olması beklenirken taleplere göre  3+1 dairelerde bulunacak lüks doğalgazlı konutların yanı sıra yeşil alan , camii, okul ve modern sosyal tesislerde yapılacak bu bölgede yapılacak konutlara yeni yapılacak olan sanayii esnafı ve organizede çalışanlarında tercih etmeleri bekleniyor.

 

Ereğli kapı mahallesinde (hürriyet mahallesinde bulunan TELEKOM şantiyesinin 1000 m arkasında) yapılacak olan Toki konutları Aksaray’ın en değersiz olan bölgesi Memiş Akın zamanında dağıtılan evlerin de değerlerinin artmasına sebep olacak

1994 yılında seçim konuşmasında Doğan Koşar “Değerli hemşerilerim Yavuz Sultan Selim 1989-1994 yılları arasında Memiş Akın’ın belediye başkanı benim merkez ilçe başkanı olduğum dönemde planlanmış, arsaları 775 sayılı gece kondu yu önleme yasasına göre üretilmiş kanunda yazıldığı şekilde dağıtılmıştı. Biz Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ni nasıl bıraktıysak 20 yıl sonra maalesef aynı durumda bulduk. Demişti

 O gün, bu gündür el atılamayan bölgeye Nihayet el atılıyor. Sağlık köye kadar yolun çift yol olması değer katmak için bir başlangıçtı. Aksaray Belediye Başkanı Evren DİNÇER’in seçim taahhüdünde yer alan ve meydanlarda  verdiği sözünü tutmasıyla birlikte Aksarayın bu bölgesine  ilk defa değer katılmış olacak

Yapılacak yeni konut alanı için Belediye başkanı Evren Dinçer’e  Teşekkür Eden Aksaray Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan meclis kararını değerlendirerek Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Esnaf dostu olduğunu belirterek ‘’Esnaflarımız kendisini daima değerli şahsiyet olarak şükranla anılacak insan’’ diye anlatacaklar dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DAR, GELİRLİ, VATANDAŞ, VE, KÜÇÜK, ESNAFLAR, İÇİN, TOKİ, EVLERİ, GELİYOR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı