Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 17:22 Bu haber 654 kez okundu
 
cuma günü o atık projesinde farkın-dalık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan In himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Aksaray’da önemli bir farkındalık programı gerçekleştirilecek.
- Haberi
cuma günü o atık projesinde farkın-dalık

Sıfır atık, temiz çevre

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ın himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Aksaray’da önemli bir farkındalık programı gerçekleştirilecek.

Çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması ve Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında içerisinde STK’lar ve gençlerinde yer alacağı farkındalık programı 17 Mayıs Cuma günü 15 Temmuz Milli İrade Meydanında yapılacak.

Aksaray Valisi Ali Mantı eşi Işıl Mantı  öncülüğünde kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve gençlerin katılacağı etkinlikte daha yaşanabilir bir çevrenin önemine vurgu yapılarak çocuklarda çevre bilincinin en iyi şekilde oluşturulması amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

-Plastik, kâğıt ve cam atıklar geri dönüşüme

İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazanarak yarınlara temiz bir dünya bırakmak için toplumun ‘Sıfır Atık’ hareketine davet edileceği etkinliklerde plastik, kâğıt ve cam atıkları getiren öğrencilere içerisinde çeşitli hediyelerin bulunduğu bez çantalar dağıtılacak

Kaynak: Editör:
Etiketler: cuma, günü, o, atık, projesinde, farkın-dalık, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı