Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 14:03 Bu haber 2191 kez okundu
 
Corona bulaşmasın diye okuyup üfleyen kadın tüm mahalleye virüs bulaştırdı
Kayseri'de koronavirüs bulaşmaması için mahalleye 'okuyup-üfleyen' kadın, bütün mahalleye virüs bulaştırdı. Salgının arttığı mahalle kısmi karantinaya alındı
SAĞLIK Haberi
Corona  bulaşmasın diye okuyup üfleyen kadın tüm mahalleye virüs bulaştırdı

Corona  bulaşmasın diye okuyup üfleyen kadın tüm mahalleye virüs bulaştırdı

Kayseri'de koronavirüs bulaşmaması için mahalleye 'okuyup-üfleyen' kadın, bütün mahalleye virüs bulaştırdı. Salgının arttığı mahalle kısmi karantinaya alındı

 

 

Kayseri’de Korona virüsünden korunmak için 'üfürükçü'ye giden mahallede üfürükçünün virüslü olduğu ortaya çıktı. Virüsün yayılması nedeniyle mahalle karantinaya alınırken, Kayseri Tabip Odası 'üfürükçüye gitmeyin' uyarısında bulundu.

 

Kontrollü gevşemeyle beraber yeni virüs taşıyıcılar gün yüzüne çıkmaya başladı. Önceki gün berbere giden 150 kişiye corona bulaştı haberlerinin ardından Kayseri’de meydana gelen hadise  hayatın ne kadar güçleştiğinin kanıtı oldu

 

Kayseri’de ‘üfürükçü’ olarak tanınan bir kadın bir otobüs şoföründen kaptığı koronayı bütün mahalleye yaydı. Koronadan korunmak için ‘üfürükçü’ye giden mahalleliler karantinaya alındı.

 

CEMİYET BAŞKANI KÖŞESİNDEN DUYURMUŞTU

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Kayseri Telgraf yazarı Veli Altınkaya mahalle ismi vermediği yazısında durumu şöyle anlattı, “Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi? Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana.”

KAYSERİ TABİPLER ODASI AÇIKLAMASI

Kayseri Tabip Odası ise olayın ardından, “Üfürükçüye gitmeyin” açıklaması yaptı. Tabip odası Kayseri’de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayısının 800 olduğunu belirterek, “30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli Corona (test negatif) vefatımız var. AVM’lere gitmeye çok vaktiniz olacak. Evde Kal Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin” diye açıklama yaptı.

KTO, SOSYAL MEDYA HESABINDAN

Kayseride salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli Corona (test negatif) vefatımız var. AVM lere gitmeye çok vaktiniz olacak. Ev de Kal Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin….

— Kayseri Tabip Odası Başkanlığı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Corona, , bulaşmasın, diye, okuyup, üfleyen, kadın, tüm, mahalleye, virüs, bulaştırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı