Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 11:29 Bu haber 1570 kez okundu
 
ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN KORUNMASINA YÖNELİK UYGULAMA YAPILDI
Okulların çevresinde bulunan 35 park ve bahçe, 60 umuma açık işyeri ve 18 internet kafe denetlenmiş, 1 internet kafeye filtresizlikten (yasaklı sitelere girişi engellememek) işlem yapılmıştır.
- Haberi
ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN KORUNMASINA YÖNELİK UYGULAMA YAPILDI

AKSARAY EMNİYETİNDEN  11.12.2019 günü 07.00-21.00 saatleri arasında İlimiz Merkezinde “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması Kapsamında; Okul Çevreleri, Servis Araçları ve Genel Asayiş, Trafik Denetim Uygulaması” yapılmıştır. Çocuk Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde;

· İlimiz merkezinde bulunan 106 okul ve çevresi kontrol edilmiştir.

· Okulların çevresinde bulunan 35 park ve bahçe, 60 umuma açık işyeri ve 18 internet kafe denetlenmiş, 1 internet kafeye filtresizlikten (yasaklı sitelere girişi engellememek) işlem yapılmıştır.

· 793 şahsın GBT-UYAP sorguları yapılarak 7 aranan şahıs yakalanmıştır.

· Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince 153 okul servis araç ve sürücüsü denetlenerek 6 okul servis aracına idari para cezası uygulanmıştır.

· Uygulama kapsamında 60 araç sürücüsü denetlenerek 4 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmıştır. Çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik uygulamalarımız kararlılıkla devam edecektir, Kamuoyuna saygı ile duyurulur

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUKLARIN, VE, GENÇLERİN, KORUNMASINA, YÖNELİK, UYGULAMA, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı