Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 16:39 Bu haber 1232 kez okundu
 
ÇOCUKLAR KARARLI SIFIR ATIK PROJESİNDE BİZDE VARIZ DEDİLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğanın himayelerinde SIFIR ATIK projesine yüzlerce öğrenci ellerinde cam , plastik ve kağıt atıklarla gelerek valilik önünde bulunan çöp kutularına attılar hem de hediyelerini vali Ali Mantının elinden aldılar.
- Haberi
ÇOCUKLAR KARARLI  SIFIR ATIK PROJESİNDE BİZDE VARIZ DEDİLER

ÇOCUKLARSIFIR ATIK PROJESİNDE VARIZ  DEDİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğanın himayelerinde SIFIR ATIK projesine yüzlerce öğrenci ellerinde cam , plastik ve kağıt atıklarla gelerek valilik önünde hem teslim ettiler çöp kutularına attılar hem de hediyelerini vali Ali Mantının elinden aldılar. Törende polis okulu öğrencileride yer alırken vatandaşların şapka ve bez çanta dağıtımına yoğun ilgi vardı. Aksaray valisi Ali Mantı yaptığı konuşmada Aksaray bundan sonra daha temiz çevreye kavuşacak bu bilincin yerleşmesiyle herkes daha dikkatli olacaktır bu konuda öğrencilerimize ve vatandaşlara teşekkür ediyoruz dedi. Sıfır atık projesinin devamlı olarak sürdürülebilir olması için Valilik önünde daimi çöp kovaları konulacak. Kılıçaslan parkında ayrıca bir çöp konteyniri konularak piknikçilere çevre bilinci yerleştirilecek

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Aksaray’da farkındalık programı gerçekleştirildi.

Aksaray Valisi Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi kızı Sümeyye Mantı, protokol üyeleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katılımıyla ‘Sıfır Atık’ farkındalık programı 15 Temmuz Milli İrade Meydanında yapıldı. Öğrenciler ve vatandaşların büyük katılım sağladığı programda konuşma yapan Vali Ali Mantı : “Sıfır Atık Projesi Cumhurbaşkanımız eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatıldı. Aksaray da hızla devam ediyor. Proje sayesinde tüm ülkemizde olduğu gibi Aksaray’ımızda da hem israf önlenecek hem ülkemizin kıt kaynakları tekrar topluma kazandırılacak. Bize miras kalan dünyamızın kirlenmesini önleyeceğiz. Buna bir nebzede olsa katkıda bulunacağız ”dedi.

Projenin amacına ulaşması için tüm vatandaşları projeye destek olmaya çağıran Vali Ali Mantı: “Herkesten evinde, okulunda, işyerinde fabrikasında sıfır atık projesine katkıda bulunmasını bekliyoruz. Ülkemiz yılda 32 milyar dolar gibi para kazanacak. Geri dönüşüm sağlanarak kirliliği önleyeceğiz. Böylece insan olarak vatandaş olarak görevimizi yapmış olacağız. Bu projeye katkı sunan destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programda daha sonra öğrenciler ve vatandaşlar getirdikleri geri dönüşebilen atıkları atık kumbaralarına attı. Vali Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi ile birlikte atıkları getiren öğrencilere hazırlanan çeşitli hediyelerin dağıtımını yaptı.

Öğrencilere ve vatandaşlara ‘Sıfır Atık’ projesi ile ilgili geri dönüşümü sağlanabilen çeşitli proje materyalleri dağıtıldığı farkındalık programına Belediye Başkan Vekili Cem Elibol, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Emniyet Müdürü Ali Karabağ protokol üyeleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUKLAR, KARARLI, , SIFIR, ATIK, PROJESİNDE, BİZDE, VARIZ, DEDİLER,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı