Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 15:15 Bu haber 1470 kez okundu
 
chp'den 18 Mart Basın Açıklaması
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi vesilesi ile yönetim kurulumuzda kararını alıp, yapmayı planladığımız;
GÜNDEM Haberi
chp'den 18 Mart Basın Açıklaması

18 Mart Basın Açıklaması

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi vesilesi ile yönetim kurulumuzda kararını alıp, yapmayı planladığımız;

- Kent Meydanında Hoşaf Dağıtımı

- Şehitlik’in ziyaret edilmesi

- Şehit ailelerimizin evinde ziyaret edilmesi

Gibi programlarımızı Corona Virüse karşı alınan önlemler dahilinde iptal etmek zorunda kaldığımızı üzülerek belirtirim.

Milletimizin var olma mücadelesinde kazanılan Çanakkale Zaferi en büyük ve en haklı gurur kaynağımızdır. Bu zaferi bizlere; bağımsızlık, özgürlük ve birlik ruhuyla savaşarak armağan eden bir ulusun çocukları olarak iftihar ediyoruz.

Karşısındaki olağanüstü güçlere karşı, tüm imkansızlıklarına rağmen yılmadan ve fedakarca kazanma başarısını gösteren milletimiz insanlığa örnek olmuş ve Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde emperyalizme karşı bağımsız bir devlet kurmuştur. Özgürlüğümüzün simgesini Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Bugün bizlere Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluğu yerine getirirken bizi ulus yapan yüksek değerleri Canlı tutarak daima yüceltmeliyiz. 18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale Geçilmez‘ diye yazılan bu başarı, ‘ulus‘ oluşumuzun çimentosudur.

Tüm halkımızın bu gururlu gününü kutlarken, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milli mücadelede hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle anıyor ve zor günler atlattığımız son yıllarda Atatürk‘ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesini bir kez daha herkese hatırlatmak istiyorum.

Ali Abbas Ertürk

CHP Aksaray İl Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: chp'den, 18, Mart, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı