Haber Detayı
11 Kasım 2021 - Perşembe 16:11 Bu haber 1428 kez okundu
 
BİR MAHALLE KONAĞININ DAHA İNŞAATI TAMAMLANDI
Aksaray Belediyesi tarafından mahalle kültürünün tekrar yaşatılması için yapımına başlanılan Yeni Mahalle Mahalle Konağında inşaat çalışmaları tamamlandı. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaat ettiği projeler arasında yer alan Mahalle Konakları projeleri kapsamında Yeni Mahalle’de yapımına başlanılan Mahalle Konağı kısa sürede hayata geçirildi Yeni Mahalle Mahalle Konağı, vatandaşların ihtiyaç duyduğu sosyal ve kültürel etkinlikler için rahatlıkla kullanılabilecek şekilde dizayn edildi.
SİYASET Haberi
BİR MAHALLE KONAĞININ DAHA İNŞAATI TAMAMLANDI

Aksaray Belediyesi tarafından mahalle kültürünün tekrar yaşatılması için yapımına başlanılan Yeni Mahalle Mahalle Konağında inşaat çalışmaları tamamlandı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaat ettiği projeler arasında yer alan Mahalle Konakları projeleri kapsamında Yeni Mahalle’de yapımına başlanılan Mahalle Konağı kısa sürede hayata geçirildi

Yeni Mahalle Mahalle Konağı, vatandaşların ihtiyaç duyduğu sosyal ve kültürel etkinlikler için rahatlıkla kullanılabilecek şekilde dizayn edildi.

Mahalle Konağının içerisinde muhtarlık ofisleri, mahalle sakinlerinin toplu organizasyonlarını yapabilecekleri salonlar, kitapseverler için kütüphane, öğrenciler için ders çalışma alanları ve cenaze işlemlerinin yapılabileceği taziye evleri bulunuyor.

Yeni Mahalle Mahalle Konağı toplam 2380 metrekarelik proje alanı içerisindeki 332 metrekarelik kapalı alanı ile mahalle sakinlerinin buluşma noktası olacak. Ayrıca Mahalle Konağının bahçesinde yapılacak peyzaj düzenlemesi ve sosyal donatı alanlarında vatandaşlar aileleri ile birlikte hoş vakit geçirme imkanına sahip olacak.

Şehir genelinde ilk defa hayata geçirilen Mahalle Konakları projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Mahalle Konağı Projeleri şehrimizde ilk defa uyguladığımız bir proje. Bu projedeki amacımız mahalle kültürünün tekrar yaşanabilmesidir. Geçtiğimiz günler Hamidiye Alaca Mahalle Konağı ve Çok Amaçlı Sosyal tesisimizin inşaat aşamasını tamamladık. Şimdide Yeni Mahallemizdeki Mahalle

Konağımızın inşaatını tamamladık. Mahalle Konaklarımızda vatandaşlarımızın huzurla kullanabileceği şekilde dizayn ettik. Tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte iki yeni sosyal mekânı şehrimize kazandırdık. Peyzaj çalışmaları ve iç tefrişatını tamamladıktan sonra açılışlarını gerçekleştireceğiz şehrimize hayırlı olsun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİR, MAHALLE, KONAĞININ, DAHA, İNŞAATI, TAMAMLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı