Haber Detayı
16 Nisan 2020 - Perşembe 17:22 Bu haber 629 kez okundu
 
BELEDİYE SPOR’UN MİLLİ GURURLARI
Aksaray’da son yıllarda salon sporlarında gelen başarıların ilk temsilcisi olan Aksaray Belediye Spor Bayan Hentbol takımı, takım sporlarında Aksaray’ın ilk süper lig seviyesindeki takımı ve yine ilk kez alt yapıda Küçük Kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu’nu Aksaray’a getiren takım olarak Aksaray’ın gururu oldu. Alt yapısından gelen oyuncuların yer aldığı, az sayıda transfer yerli ve yabancı oyuncuların da yer aldığı mütevazi bütçeli ama güçlü kadrolarla 3 Sezon Süper ligde başarı ile yer alan Belediye Spor, bu sezon ligler tatil edilmeden önce tamamen altyapısından oluşan genç oyuncular ile 1.Ligde 3.sırada yer almayı başardı.
SPOR Haberi
      BELEDİYE SPOR’UN MİLLİ GURURLARI

      BELEDİYE SPOR’UN MİLLİ GURURLARI

Aksaray’da son yıllarda salon sporlarında gelen başarıların ilk temsilcisi olan Aksaray Belediye Spor Bayan Hentbol takımı, takım sporlarında Aksaray’ın ilk süper lig seviyesindeki takımı ve yine ilk kez alt yapıda Küçük Kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu’nu Aksaray’a getiren  takım olarak Aksaray’ın gururu oldu. Alt yapısından gelen oyuncuların yer aldığı, az sayıda transfer yerli ve yabancı oyuncuların da yer aldığı mütevazi bütçeli ama güçlü kadrolarla 3 Sezon Süper ligde başarı ile yer alan Belediye Spor, bu sezon ligler tatil edilmeden önce tamamen altyapısından oluşan genç oyuncular ile 1.Ligde 3.sırada yer almayı başardı.

KURDUĞU ALT YAPI İLE SAĞLAM TEMELLER ATILDI

Kurduğu güçlü alt yapı sayesinde hentbolde sağlam temeller atan Aksaray Belediye Spor, elde ettiği ulusal başarılar ile Aksaray’ın adını duyurmaya devam etti. Geçen sezonlarda kaçırdığı Türkiye Şampiyonluğunu bu sezon Küçük Kızlarda Türkiye Şampiyonu olarak yakalayan Belediye Spor, Aksaray’a takım sporlarındaki ilk Türkiye Şampiyonluğunu getiren takım olma ünvanını da almış oldu.

Hakan Gümüşsoy’un A Milli Kadın takım sorumlusu olması, Serkan Pala’nın da Yıldız Kız Milli Takım Antrenörü olması ayrı bir gurur kaynağı oldu. Aksaray’da oynanan A Milli maçlarda Hollanda, Yunanistan ve Litvanya karşısında alınan zaferler Türk hentbol tarihine altın harflerle yazıldı. 

YILDIZ MİLLİ TAKIMIN GURURLARI OLDULAR

Yıldız Milli Takımımızın 14-21.04.2019  tarihleri arasından Karadağ’da yapılan Akdeniz Oyunları kadrosunda Belediye Spor’dan Antrenör Serkan PALA, Sueda Nur ERMEN, kaleci Gülbahar İKİAHIRLI, İlayda DURDU ve Kübra ÖZDOĞAN milli gururlarımız oldular.

Daha sonra 03-11.08.2019 tarihleri arasında İtalya’da yapılan Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda Belediye Spor’dan Antrenör Serkan PALA ile birlikte kaleci Gülbahar İKİAHIRLI, Ebru YILDIZ, Kübra Nur CESUR ve Emine GÖKDEMİR milli forma giyerek , bir kez daha Aksaray’ımızı gururlandırdılar.

MISIRDA YAPILACAK AKDENİZ OYUNLARINA DAVET EDİLDİLER

Coronovirüs salgını çıkmadan önce Nisan ayında Mısır’da yapılacak olan Akdeniz Oyunları kadrosunda yine Serkan PALA ile birlikte oyuncularımız kaleci Kevser BEKTAŞ, Kübra Nur CESUR ve Rabia AKTÜRK de yer alacaktı. Bunun dışında farklı zamanlarda yapılan milli takım kamplarına Belediye Sporlu Emine Merve CANLI, Rabia ASLAN, Busenur GÜNEŞ, Esra CAK, Zehra TÜMKAYA, Nezaket DURAN ve Nisa Nur TERZİ de davet edilen oyuncular olarak, gururlarımız oldular.

BELEDİYE VE YILDIZ MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ SERKAN PALA’NIN YAPTIĞI DEĞERLENDİRMEDE

Belediye Spor Alt Yapı Sorumlusu ve Yıldız Milli Takım Antrenörü Serkan PALA yaptığı değerlendirmede : ‘’Aksaray Belediyemizin himayesinde ve verdiği büyük destek ile hentbolde Türkiye çapında bir marka olma yolunda hızla ilerliyoruz. Alt yapımızda geldiğimiz durum ve hedeflerimiz ulusal düzeyi de geçerek, uluslararası hedeflere yöneldi. Milli takıma hizmet etmek ayrı bir duygu. Oyuncularımız ile birlikte milli takımlarımızda yer almaktan büyük onur duyuyorum. Bu yıl elde ettiğimiz Türkiye Şampiyonluğu ve milli takımlarda yer alan oyuncularımız ile birlikte Aksaray’ımıza gurur kaynağı olduğumuzu düşünüyor, tüm teknik kadrodaki arkadaşlarımı, oyuncularımızı kutluyor, oyuncularımızın ailelerine ve bize destek olan emekçi antrenör arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sporun ve sporcunun dostu, kızlarımızın en büyük destekçisi Belediye Başkanımız Evren DİNÇER’in verdiği destek ile hem alt yapımızda hem de alt yapımızdan oluşturacağımız A Takımımız ile daha büyük başarılara imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın dedi.

HABER FOTOĞRAF: ERSİN ARSLAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , , , BELEDİYE, SPOR’UN, MİLLİ, GURURLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı