Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 16:29 Bu haber 2009 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER, PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ
“PROJELERİMİZİ ADIM ADIM TAKİP EDİYORUZ” Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesinin yürüttüğü proje sahalarında incelemelerde bulundu. Başkan Dinçer, ilk olarak Büyük Bölcek Mahallesinde alt ve üst yapı çalışmaları sonrasında başlatılan asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Ardından Bedir Muhtar Mahallesinde temeli atılan Bedir muhtar külliye temel kazısı ve TOKİ bölgesine yapılan kapalı pazar alanında incelemelerde bulunarak ilgili birimlerden çalışmalar hakkında brifing aldı. Başkan Dinçer, projelerin adım adım takip edildiğinin altını çizerek “Projelerimiz şehrimize değer katacak” dedi.
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER, PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ

“PROJELERİMİZİ ADIM ADIM TAKİP EDİYORUZ”

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesinin yürüttüğü proje sahalarında incelemelerde bulundu. Başkan Dinçer, ilk olarak Büyük Bölcek Mahallesinde alt ve üst yapı çalışmaları sonrasında başlatılan asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Ardından Bedir Muhtar Mahallesinde temeli atılan Bedir muhtar külliye temel kazısı ve TOKİ bölgesine yapılan kapalı pazar alanında incelemelerde bulunarak ilgili birimlerden çalışmalar hakkında brifing aldı. Başkan Dinçer, projelerin adım adım takip edildiğinin altını çizerek “Projelerimiz şehrimize değer katacak” dedi.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, pandemi döneminde belediye hizmetlerinin aksamaması için yoğun mesai harcıyor. Her fırsatta belediye projelerini yerinde inceleyerek çalışmaları aşama aşama takip eden Başkan Dinçer, belediye çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediğini bildirildi.

 

ALT YAPIYI YENİLEDİK, ASFALT SERİMİ YAPIYORUZ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, ilk olarak Büyük Bölcek Mahallesi Tatar Sokak devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Tatar Sokak ve bu sokağa bağlantılı alt yapı hatlarının yenilendiğini açıklayan Başkan Dinçer “Bu bölgede alt yapıda önemli işler başlattık. Eskiyen işveni yitirmiş alt yapı bağlantılarını tamamen yeniledik. Zemin iyileştirmesinin daha sağlıklı olması için biraz zaman geçmesi gerekiyordu. Bu süre zarfında üst yapı çalışmalarını bir bir yerine getirdik. Şimdi ise asfalt serimine başladık. Yaptığımız çalışmalar ile şehir içi ulaşımı daha rahat, konforlu ve güveli bir hale getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİ İLE GELECEK NESİLE KALICI ESER BIRAKIYORUZ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bedir Muhtar Mahallesinde temeli atılarak yapımına başlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi inşaat alanına geçti. Aksaray’ın tarihi ve yerel dokusu göz önünde bulundurularak tasarlanan Bin 400 metrekare kapalı alana sahip Bedir Muhtar Cami ve Külliyesinin modern ve çağdaş mimariye sahip olacağını belirten Başkan Dinçer, “Gelecek nesillere kalıcı bir eser kazandırmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu. Başkan Dinçer, 3 bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilecek külliye projesinin içerisinde taziye evleri ile sosyal donatıların da yer aldığını ifade etti. Başkan Dinçer, Aksaray’ın en önemli projeleri arasında yer alan Külliye projesinin tarihi geçmiş ve gelecek arasında köprü vazifesi göreceğini bildirildi.

 

 

TOKİ SAKİNLERİNİN EN BÜYÜK İSTEĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen TOKİ Bölgesi ve çevresinde yaşayan vatandaşların hizmetine sunulacak olan Kapalı Semt Pazarında inceledi. Seçim çalışmaları sırasında TOKİ sakinlerinden kapalı pazar yapılması yönünde yoğun talep aldığını ve bu projeyi o doğrultuda hayata geçirdiğini ifade eden Başkan Dinçer, “Kapalı Pazar ile bölge sakinlerimizin isteğini yerine getirmiş oluyoruz. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız iklim şartlarından etkilenmeden Pazar alışverişlerini yapabilecek. Pazar alanında daha fazla istifade edebilmek için projemiz içerisinde düğün salonuna yer verdik. Dileyen vatandaşlarımız özel günlerini bu salonlarda kutlayabilecek. Vatandaşlarımız sportif faaliyetine katkına sunmak proje içerisinde Basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor.

Kapalı Pazar içerisine belediye bağlı vezneler açıyoruz. Vatandaşlarımız su faturalarını belediye gelmeden bu veznelerde ödeyebilecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANI, EVREN, DİNÇER,, PROJELERİ, YERİNDE, İNCELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı