Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 13:42 Bu haber 1398 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER MALAZGİRT ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİ İLE MESAJ YAYIMLADI
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Malazgirt Zaferi’nin 949.yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 26 Ağustos Malazgirt Zaferinin 949.yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapılarının Türk ve İslam alemine açıldığını ve yeni bir medeniyetin inşa edildiğini belirterek, bu zaferin günümüze köklü ve zengin bir kültürün oluşmasına vesile olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER MALAZGİRT ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİ İLE MESAJ YAYIMLADI

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Malazgirt Zaferi’nin 949.yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

26 Ağustos Malazgirt Zaferinin 949.yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapılarının Türk ve İslam alemine açıldığını ve yeni bir medeniyetin inşa edildiğini belirterek, bu zaferin günümüze köklü ve zengin bir kültürün oluşmasına vesile olduğunu söyledi.

 

Başkan Dinçer yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı; ‘’ “Gücünü inanç ve mücadeleden alan milletimiz, tarih boyunca eşsiz zaferler kazanarak, Anadolu’nun Türklerden başka bir millete vatan olmayacağını sayısız kez ispat etmiştir. Malazgirt Zaferi de en önemli göstergesidir. Kazanılan bu büyük zaferle, bin yıla yakın bir süredir yaşadığımız bu topraklar, birlik ve kardeşliğimizin merkezine dönmüştür. Bu büyük medeniyet birikiminin mirasçıları olarak, bütün bereketiyle bize kucak açan bu topraklarda, barış ve kardeşliği yükseltmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya, huzur ve güven içerisinde yaşamaya devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, geçmişimizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun daim olması dileğiyle Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünü kutluyor; bu kutlu zaferin kahramanı, büyük komutan Sultan Alparslan başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANI, EVREN, DİNÇER, MALAZGİRT, ZAFERİNİN, YIL, DÖNÜMÜ, MÜNASEBETİ, İLE, MESAJ, YAYIMLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı