Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 15:54 Bu haber 4558 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER'İN İLK İCRAATI LÜKS MAKAM ARACI JİPİ SATMAK OLDU
Aksaray belediye başkanı Evren Dinçer yoğun hayırlı olsun ziyaretlerinden fırsat bularak gerçekleştirdiği ilk icraatı alındığından bu yana garajdan çıkarılmayan lüks makam aracı jipi satmak oldu.
- Haberi
BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER'İN İLK İCRAATI LÜKS MAKAM ARACI JİPİ SATMAK OLDU

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANINI EVREN DİNÇER'İN İLK İCRAATI LÜKS MAKAM ARACI LÜKS JİPİ SATMAK OLDU

15/05/ 2019 tarihinde  ‘’Belediyemize  ait aşağıda yazılı araç, 2886 Sayılı Devlet  ihale  Kanununun  45. maddesine  göre  açık  arttırma  usulu  ile  satışı yapılacaktır.’’ Diyerek ilana çıkan 68 AK 001 plakalı  2006 model KİA Sorento Arazi taşıtı 55 ,000,00 tl + kdv den ilana çıkmıştı. Çetin geçen açık artırmada adını vermek istemeyen bir banka müdürü açık artırma usulüyle yapılan ihalede 75.000 liraya kadar artırarak aracı aldı . Piyasa değeri 60.000 lira olarak tahmin edilen aracı eşine hediye etmek için aldığını belirten Banka müdürü plakasıyla birlikte satın  almak bir hatıra sayılacağından fiyat fazlalığının farkındayım dedi.

KİA SORENTO 13 yıl önce dönemin belediye başkanı Nevzat PALTA tarafından aldırılmış karlı havalarda makam aracı olarak değerlendirilmişti uzun yıllar kurak geçen Aksaray kışlarında gün ışığına çıkamayan Arazi aracı kaderine terkedilmişti.

Belediyede tasarrufa dikkat ederek israfa fırsat vermeyen Aksaray Belediye başkanı Evren Dinçer bu satış ile hem işe yaramayan araçtan kurtulmuş oldu, hem de belediye kasasına para kazandırmış oldu 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANI, EVREN, DİNÇER'İN, İLK, İCRAATI, LÜKS, MAKAM, ARACI, JİPİ, SATMAK, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı