Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 12:22 Bu haber 2195 kez okundu
 
BAŞKAN DİNÇER, YENİ ŞAFAK’IN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Yeni Şafak’ın Instagram canlı yayınında editörlüğünü Fatma Çelik’in yaptığı Karantina Sohbetleri’ne konuk oldu.
YAŞAM Haberi
BAŞKAN DİNÇER, YENİ ŞAFAK’IN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

BAŞKAN DİNÇER, YENİ ŞAFAK’IN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Yeni Şafak’ın Instagram canlı yayınında editörlüğünü Fatma Çelik’in yaptığı Karantina Sohbetleri’ne konuk oldu.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayında Aksaray’da Korona Virüs salgına karşı aldıkları önleyici tedbirleri anlattı. Daha virüs ülkemize gelmeden önce tedbirlerin Aksaray’da alınmayan başladığını belirten Başkan Dinçer, “Ülkemizde hızla artan virüs salgını karşısında Aksaray’ımız bu salgından en az etkilenen illerin arasındadır. Ancak bu bizlerin çalışmalarında rehavete kapılmamıza neden olmuyor. Aksine daha fazla çalışmamıza teşvik ediyor” dedi.

 

Yeni Şafak’ın canlı yayın editörlüğü yapan Fatma Çelik’in, Aksaray’da bu günlerde neler yapılıyor? Sorusuna cevap veren Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray halkının ilk günden itibaren sosyal sorumluluk gerektiren davranışlar sergilediğini söyledi ve konuşmasının devamında “Bakanlıklarımızın sınırlama getirdiği yaş grupları ve riks grubunda vatandaşlarımız uyarılara her zaman riayet ediyor şehrimizde. 65 yaş üstü, risk grubunda bulunan vatandaşlarımız evlerinden çıkmıyor. Gençlerimiz aynı şekilde. Bizler ise belediye olarak ilk günden itibaren evlerinden çıkmayan amcalarımızın, teyzelerimizin temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Aksaray Belediyesi olarak günün her saatinde vatandaşlarımız için çalışıyoruz.

 

Tabi bütün bunları yaparken hijyen ve temizlik konularında taviz vermiyoruz. İlk günlerden itibaren başlayarak insanlarımızın yoğun olarak kullandığı, toplu taşıma araçları, servis araçları, semt pazarları, banka şubeleri, ATM’ler, şehir meydanlarımızı dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlarımız yoğun olarak kullandığı cadde ve sokakları belli aralıklarla bol köpüklü sularla tertemiz yıkayıp dezenfekte ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Şehir genelinde vatandaşların ve esnafların daha bilinçli olması için sürekli olarak uyarılar yapıldığının da altını çizen Başkan Dinçer, Aksaray Belediyesinin her zaman görevinin başında ve her türlü tedbirleri aldığını aktardı.

 

Yeni Şafak’ın canlı yayın editörü Fatma Çelik, canlı yayın programına konuk olan ve Aksaray’a dair bilgiler veren Başkan Dinçer’e teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DİNÇER,, YENİ, ŞAFAK’IN, CANLI, YAYIN, KONUĞU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı