Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 13:46 Bu haber 1244 kez okundu
 
BAŞKAN DİNÇER; ‘’VATANDAŞLARIMIZA TEMİZ VE NEZİH ORTAMLAR SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaad ettiği projeler arasında yer alan ‘Cami Temizleme Ekibi’ projesiyle, şehirdeki tüm camiler belirli periyotlarla temizlenerek bakımı yapılıyor. Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Covid 19 salgını sürecinde vatandaşların gönül rahatlığı ile ibadetlerine yerine getirmeleri için Camiler düzenli olarak temizlenerek dezenfekte ediliyor.
SİYASET Haberi
BAŞKAN DİNÇER; ‘’VATANDAŞLARIMIZA TEMİZ VE NEZİH ORTAMLAR SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaad ettiği projeler arasında yer alan ‘Cami Temizleme Ekibi’ projesiyle, şehirdeki tüm camiler belirli periyotlarla temizlenerek bakımı yapılıyor.

 

Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Covid 19 salgını sürecinde vatandaşların gönül rahatlığı ile ibadetlerine yerine getirmeleri için Camiler düzenli olarak temizlenerek dezenfekte ediliyor.

 

Şehrin birçok noktasında sürdürülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarına bugün İmam Hüseyin Camii’nde devam edildi. Cami cemaatine temiz bir ortamda ibadet etme ve din görevlilerinin işlerini kolaylaştırmak adına yapılan temizlik çalışmaları kapsamında cami halıları başta olmak üzere ahşap yüzeyler ile cami dışındaki abdesthaneler detaylı olarak temizlendi. Çevre düzenlemesinin de yapıldığı cami, korona virüs salgınına karşı dezenfekte edildi.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Vatandaşlarımızın temiz ve nezih ortamlarda ibadet etmeleri için göreve geldiğimizde ‘Cami temizleme ekibi’ oluşturmuştuk. Bugüne kadar geçen süre içerisinde Cami Temizleme Ekimiz, camilerimiz düzenli olarak temizledi. Son yılların en büyük küresel salgını olan Covid 19 sürecinde bu tür temizlik çalışmalarımızın önemi daha çok ortaya çıktı. Pandemi sürecini en başından beri hassasiyetle takip ediyoruz. Salgının şehrimizde yayılımını önlemek adına birçok çalışmayı aynı anda yürütüyoruz. Yerel yönetimler olarak imkanlarımızı sonuna kadar kullanarak temiz ve sağlıklı ortamlar oluşturmanın mücadelesini veriyoruz.

Vatandaşlarımızın da bu konularda pandemi sürecinin gerektirdiği gibi maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek sosyal hayatlarına devam etmelerini rica ediyoruz.’’ Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DİNÇER;, ‘’VATANDAŞLARIMIZA, TEMİZ, VE, NEZİH, ORTAMLAR, SUNMAK, İÇİN, ÇALIŞIYORUZ’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı