Haber Detayı
09 Haziran 2021 - Çarşamba 14:59 Bu haber 1996 kez okundu
 
BAŞKAN DİNÇER; ‘’GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ANLAYIŞI İLE HİZMET EDİYORUZ’’
Aksaray Belediyesi, dar gelirli vatandaşların kıyafet ve ayakkabı gibi ihtiyaçlarının karşılanması için mağazaya dönüştürdüğü otobüs ile gönüllere dokunuyor. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hizmet eden Aksaray Belediyesi Sosyal Mağazadan sonra hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Dar gelirli vatandaşların kıyafet ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal mağaza otobüsü hizmete girdi. Aksaray Belediyesine bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelerin yaşadıkları mahallelere sosyal mağaza otobüsü ile giderek otobüsün içerisindeki çeşitli ürünleri seçme imkânı veriyor. Dar gelirli ailelerden hiçbir ücret alınmadan ihtiyaçları karşılanıyor.
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN DİNÇER; ‘’GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ANLAYIŞI İLE HİZMET EDİYORUZ’’

Aksaray Belediyesi, dar gelirli vatandaşların kıyafet ve ayakkabı gibi ihtiyaçlarının karşılanması için mağazaya dönüştürdüğü otobüs ile gönüllere dokunuyor.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hizmet eden Aksaray Belediyesi Sosyal Mağazadan sonra hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Dar gelirli vatandaşların kıyafet ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal mağaza otobüsü hizmete girdi.

Aksaray Belediyesine bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelerin yaşadıkları mahallelere sosyal mağaza otobüsü ile giderek otobüsün içerisindeki çeşitli ürünleri seçme imkânı veriyor. Dar gelirli ailelerden hiçbir ücret alınmadan ihtiyaçları karşılanıyor.

Yapılan sosyal belediyecilik hizmetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada gönüllere dokunmanın en büyük mutluluk olduğunu ifade etti. Başkan Dinçer açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Dar gelirli ailelerimize yönelik birçok çalışma yapıyoruz. İstiyoruz ki hiçbir vatandaşımız giyinme ve barınma gibi temel ihtiyaçları noktasında sorun yaşamasın. Bu sebeple geçtiğimiz günlerde Sosyal mağazamızı hizmete açtık. Geldiğimiz süreç içerisinde de sosyal mağaza otobüsü ile birbirinden farklı renkte ve modeldeki kıyafeti vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Ekiplerimiz daha önceden tespit ettikleri vatandaşların ikamet ettikleri mahallelere giderek otobüsten vatandaşların istedikleri ürünü seçme imkânı tanıyorlar. Gönül belediyeciliği anlayışı ile vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.’’ Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DİNÇER;, ‘’GÖNÜL, BELEDİYECİLİĞİ, ANLAYIŞI, İLE, HİZMET, EDİYORUZ’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı