Haber Detayı
26 Nisan 2022 - Salı 12:06 Bu haber 1303 kez okundu
 
BAŞKAN DİNÇER; “ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİMİZ HEM ÖZEL BİREYLER HEM DE AİLELERİ İÇİN UMUT OLACAK”
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata aktif katılımlarını artırmak adına seçim öncesinde vaadettiği Engelsiz Yaşam Merkezi projesinde inşaat çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Aksaray Belediyesi tarafından engelli bireylerin sosyal faaliyetler yapabilmeleri adına ilk olarak Engelli Koordinasyon Merkezi kurulmuştu. Engelli bireylerin bu tür merkezlerin sayısının artırılmasına yönelik talepleri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından karşılıksız kalmayarak Engelsiz Yaşam Merkezi’nin projesi için çalışmalar başlatıldı. Aksaray’da ilk olma özelliğine sahip Engelsiz Yaşam Merkezi, engelli vatandaşların ve ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği nitelikte projelendirildi.
SİYASET Haberi
BAŞKAN DİNÇER; “ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİMİZ HEM ÖZEL BİREYLER HEM DE AİLELERİ İÇİN UMUT OLACAK”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in engelli vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata aktif katılımlarını artırmak adına seçim öncesinde vaadettiği Engelsiz Yaşam Merkezi projesinde inşaat çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

 

Aksaray Belediyesi tarafından engelli bireylerin sosyal faaliyetler yapabilmeleri adına ilk olarak Engelli Koordinasyon Merkezi kurulmuştu. Engelli bireylerin bu tür merkezlerin sayısının artırılmasına yönelik talepleri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından karşılıksız kalmayarak Engelsiz Yaşam Merkezi’nin projesi için çalışmalar başlatıldı. Aksaray’da ilk olma özelliğine sahip Engelsiz Yaşam Merkezi, engelli vatandaşların ve ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği nitelikte projelendirildi.

 

Engelsiz Yaşam Merkezi, toplamda 2 bin 500 metrekare alandan 2 kat olarak inşa ediliyor. İçerisinde 8 atölye bulunan tesiste engelli vatandaşların ve ailelerinin kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırıldı. Engelli vatandaşların hoş zaman geçirebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi; derslikler, spor salonu, kütüphane, konferans salonu, kafeterya, sosyal donatı alanlarına yer verildi.

 

Belediye Başkanı Dinçer, Engelli Koordinasyon Merkezi’nin tamamlandığında Aksaray’daki engelli derneklerinin yürüttüğü faaliyetlerin daha kapsamlı olanlarının bu tesiste gerçekleşeceğini bildirdi. Aksaray’da engelli derneklerin Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi çatısı altında toplandığını hatırlatan Başkan Dinçer; “Belediye hizmetlerimizde özel vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına karşılık verecek çalışmalar yürütmenin gayreti içerisindeyiz. Modern ve kapsamlı tesisimiz, Engelsiz yaşam merkezimiz ile hem engelli bireylerin hem da ailelerin kendilerini geliştirebilecek kapsama sahip olacak.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Dinçer, özel gereksinimli bireylerin yetenekleri ortaya çıkartıldığında önemli başarılara imza atacaklarını vurgulayarak bunun bilincinde olup özel bireylerin ve ailelerinin yalnız olmadıklarının altını çizdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DİNÇER;, “ENGELSİZ, YAŞAM, MERKEZİMİZ, HEM, ÖZEL, BİREYLER, HEM, DE, AİLELERİ, İÇİN, UMUT, OLACAK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı