Haber Detayı
14 Eylül 2021 - Salı 14:40 Bu haber 2221 kez okundu
 
BAŞKAN DİNÇER; ‘’EĞİTİM VE KÜLTÜR TESİSLERİMİZ BEĞENİLEREK KULANILIYOR’’
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile hayata geçirdiği Aksaray’ın ilk Millet Kıraathanesi olan Genç Osman Millet Kıraathanesi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Aksaray Belediyesi, Korona Virüs salgını nedeni ile geçtiğimiz günlerde bazı tesislerinin hizmetlerine sınırlama getirmişti. Ülke genelinde girilen yeni süreçte tüm tesislerde olduğu gibi Genç Osman Millet Kıraathanesinin de kapıları kitap severlere açıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehir genelinde hayata geçirdiği eğitim ve kültür tesisleri her yaş grubundaki vatandaşlar tarafından beğenilerek kullanılıyor. Genç Osman Millet Kıraathanesi açılışı yapıldığı günden bugüne kadar geçen süre içerisinde 2 Bin 400 vatandaş üye oldu. Aylık 500 kitap severin kullandığı Kıraathane aktif üyelerle birlikte 10 Bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN DİNÇER; ‘’EĞİTİM VE KÜLTÜR TESİSLERİMİZ BEĞENİLEREK KULANILIYOR’’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile hayata geçirdiği Aksaray’ın ilk Millet Kıraathanesi olan Genç Osman Millet Kıraathanesi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Aksaray Belediyesi, Korona Virüs salgını nedeni ile geçtiğimiz günlerde bazı tesislerinin hizmetlerine sınırlama getirmişti. Ülke genelinde girilen yeni süreçte tüm tesislerde olduğu gibi Genç Osman Millet Kıraathanesinin de kapıları kitap severlere açıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehir genelinde hayata geçirdiği eğitim ve kültür tesisleri her yaş grubundaki vatandaşlar tarafından beğenilerek kullanılıyor. Genç Osman Millet Kıraathanesi açılışı yapıldığı günden bugüne kadar geçen süre içerisinde 2 Bin 400 vatandaş üye oldu. Aylık 500 kitap severin kullandığı Kıraathane aktif üyelerle birlikte 10 Bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.

Geçtiğimiz yıl açılışı yapılarak hizmet vermeye başlayan ve Aksaray’ın ilk Millet Kıraathanesi olan Genç Osman Millet Kıraathanesinde toplam 11 bin kitap yer alıyor. Vatandaşların ücretsiz olarak kullanabildiği kıraathanenin içerisinde zengin kitap varlığının yanı sıra kafeterya, çalışma odaları, grup çalışma odaları ve bilgisayar odası bulunuyor. Kitap severlerin yeni uğrak noktası olan Genç Osman Millet Kıraathanesinde ücretsiz çay ve kahve ikramı da yapılıyor.

Aksaray’da başta öğrenciler ve gençler olmak üzere her yaş gurubundan vatandaşın faydalanabildiği Millet Kıraathanesinde yetişkin ve çocuk kütüphanesi olarak iki ayrı bölümde hizmet veriliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer de bu yoğun ilgiye kayıtsız kalmayarak Millet Kıraathanelerinin sayısını artırmak adına Kalanlar Mahallesinde 42 bin

metrekarelik alan üzerinde hayata geçirdiği Kalanlar Millet Bahçesinin içerisine bir Millet Kıraathanesi daha kazandırıyor.

Göreve geldiği günden beri Aksaray’da eğitim ve kültür alanında yeni mekanlar oluşturan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Genç Osman Millet Kıraathanesinin vatandaşlar tarafından severek kullanıldığını söyledi. Vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap okumaya teşvik etmek adına Kalanlar Millet Bahçesi projesi içerisinde yeni bir Millet Kıraathanesinin daha yapımına başlanıldığını duyurdu

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DİNÇER;, ‘’EĞİTİM, VE, KÜLTÜR, TESİSLERİMİZ, BEĞENİLEREK, KULANILIYOR’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı