Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 15:27 Bu haber 1238 kez okundu
 
BAŞKAN DİNÇER ''IHLARADAN BİLİME YOLCULUK III'' PROJESİNİN AÇILIŞINA KATILDI
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Bilim ve Teknik Merkezinde düzenlenen ‘’Ihlara’dan Bilime Yolculuk-III’’ konulu projenin açılış programına katıldı. Tübitak 4004 Doğa Eğitimleri ve Bilim Okulları kapsamında hazırlanan ve Tübitak tarafından desteklenen ‘Ihlara Bilime Yolculuk III’ isimli projenin açılış programı Aksaray Bilim ve Teknik Merkezinde düzenlenen program ile yapıldı.
SİYASET Haberi
BAŞKAN DİNÇER ''IHLARADAN BİLİME YOLCULUK III'' PROJESİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Bilim ve Teknik Merkezinde düzenlenen ‘’Ihlara’dan Bilime Yolculuk-III’’ konulu projenin açılış programına katıldı.

Tübitak 4004 Doğa Eğitimleri ve Bilim Okulları kapsamında hazırlanan ve Tübitak tarafından desteklenen ‘Ihlara Bilime Yolculuk III’ isimli projenin açılış programı Aksaray Bilim ve Teknik Merkezinde düzenlenen program ile yapıldı.

 

2018 yılında ilki yapılarak bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan projenin açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşı başlatıldı.

 

Proje kapsamında çalışma yürütecek 24 öğrenci ve çok sayıda akademisyen 12-18 Ekim tarihleri arasında Aksaray’ın Ihlara, Güzelyurt, Hasandağ ve Aksaray Müzesi gibi tarihi ve doğal güzelliklerinin olduğu mekanlarda yürütülecek.

 

Proje Koordinatörü Dilek Karataş, projenin amacından ve sürecinden bahsetti. Öğrencilere doğa eğitimi dalında farklı bir eğitim vermenin planlandığını belirten Proje Koordinatörü Dilek Karataş, sürdürülebilir bir dünya için çocukların iyi bir noktaya getirmeye çalıştıklarını söyledi.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, projenin içeriğine baktığında şehrimiz adına öğrenciler adına çok heyecanlandığını söyledi. Başkan Dinçer konuşmasının devamında “Projenin adı Ihlara’dan Bilime Yolculuk. Çok iyi ve güzel düşünülüşmüş bir proje. Öğrencilerimiz doğa ile bilimi bir bütün olarak ele alıyor, bilime katkı sağlıyorlar.

 

Biz bu tür projenin sayısının artması için gereken desteği sağlayacağımızı belirmek istiyorum. Doğa bilimin üzerine kurulmuş bu proje ile. TÜBİTAK yetkililerini ve projeyi ilimizde başlatan Dilek Karataş hanıma, okul idaresine ve üniversitemizin destekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Dinçer, projenin başlatıldığı Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Adil Bölükbaş’a teşekkür belgesini verirken okul idarecilerine teşekkür etti.

 

Açılış programına Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, akademisyenler, sendika temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DİNÇER, ''IHLARADAN, BİLİME, YOLCULUK, III'', PROJESİNİN, AÇILIŞINA, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı