Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:52 Bu haber 1846 kez okundu
 
BAŞKAN ALTINSOY, “DEVLET MİLLET YAN YANA” DESTEKLER SÜRECEK
AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve diğer tedbir paketleri kapsamında kentte yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
- Haberi
BAŞKAN ALTINSOY, “DEVLET MİLLET YAN YANA” DESTEKLER SÜRECEK

BAŞKAN ALTINSOY, “DEVLET MİLLET YAN YANA”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve diğer tedbir paketleri kapsamında kentte yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, paketler kapsamında devletin, kurumların ve yerel yönetimlerin şehre sağladığı katkının hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Aksaray’da, 65 yaş üstü 25 bin kişiye koruyucu maske ve kolonya dağıtımı yapıldığını aktaran Başkan Altınsoy, dar gelirli ve mağdur 46 bin aileye gıda paketi ulaştırıldığını kaydetti.

Aksaray Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından koruyucu maske ve kolonyanın vatandaşlara ücretsiz dağıtıldığına işaret eden Altınsoy, yine belediyeler tarafından içerisinde 80 bin hijyen paketinin de vatandaşlara iletildiği bilgisini paylaştı.

Esnafa yönelik yapılan yardımlardan bahseden Altınsoy, “Halkbank tarafından küçük işletmelere verilen 6 ay anapara ve faiz ödemesiz toplam 36 ay vadeli ‘İş’e Devam Desteği Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’nden ilimizde 3 bin 250 işletme faydalanmıştır. Mayıs ve haziran aylarında vadesi gelecek hazine destekli faizsiz olarak 6 ay ertelenen kredi geri ödemelerinden ilimizde 4 bin 700 çiftçimiz yararlanmıştır.”

Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında 1. 2. ve 3. faz yardım paketlerine Aksaray’da 30 bin kişinin başvurduğunu, 25 bin 560 ailenin de yardımdan faydalandığını kaydeden Altınsoy, kurumsal ve ticari ölçekteki firmalara verilen, tutarı 10 ila 100 milyon lira arasında değişen “İşe Devam Kredi Desteği” paketinden kentte 2 işletmenin faydalandığını bildirdi.

Tüm esnaf için verilen 25 bin liraya kadar limitli “İşletme Finansman Desteği” paketinden kentte 13 bin 500 esnafın yararlandığını aktaran Altınsoy, şunları kaydetti: “Aksaray’ımızda Kısa Çalışma Ödeneğine bin 382 işletme başvuruda bulunmuş, 10 bin çalışan ödenekten faydalanmıştır. Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanamayan veya ücretsiz izne çıkarılmış olan çalışanlarımıza verilen 1170 liralık yardımdan 2 bin işi faydalanmıştır. Ücretli öğretmenler ve usta öğreticilere ek ders ücreti ödeme olanağından 534 kişi faydalanmıştır.”

İl Başkanı Altınsoy, koronavirüsle mücadelede vatandaşlara sağlanan desteklerle salgının ekonomik ve sosyal etkilerinin en aza indirgenmesinin amaçlandığına değinerek, mücadeleyi samimiyet ve başarıyla devam ettirmeye kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

AK PARTİ AKSARAY İL BAŞKANI

HÜSEYİN ALTINSOY

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ALTINSOY,, “DEVLET, MİLLET, YAN, YANA”, DESTEKLER, SÜRECEK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı