Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 15:54 Bu haber 1862 kez okundu
 
BAŞKAN ALTINSOY’DAN VERGİ HAFTASI MESAJI
Verginin devletin en büyük gelir kaynaklarından birisi olduğunu ve kalkınmanın temelini oluşturduğunu belirten İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır. Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda vergi bilincinin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir. Eğitimden, sağlığa; sanayiden, güvenliğe kadar birçok kurumumuz, tüm vatandaşlarımız için bir yurttaşlık vazifesi olan vergi sayesinde ayakta kalmaktadır. Ayrıca; ülke olarak maddi ve manevi büyük kayıplar yaşadığımız; deprem, sel, yangın vb. felaketlerde, devlet olarak vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gereken maddi kaynak büyük oranda yine vergiler sayesinde karşılanmaktadır.
SİYASET Haberi
BAŞKAN ALTINSOY’DAN VERGİ HAFTASI MESAJI

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası ile ilgili mesaj yayınladı.

 

Verginin devletin en büyük gelir kaynaklarından birisi olduğunu ve kalkınmanın temelini oluşturduğunu belirten İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır. Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda vergi bilincinin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir. Eğitimden, sağlığa; sanayiden, güvenliğe kadar birçok kurumumuz, tüm vatandaşlarımız için bir yurttaşlık vazifesi olan vergi sayesinde ayakta kalmaktadır. Ayrıca; ülke olarak maddi ve manevi büyük kayıplar yaşadığımız; deprem, sel, yangın vb. felaketlerde, devlet olarak vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gereken maddi kaynak büyük oranda yine vergiler sayesinde karşılanmaktadır.”

 

Finansman kaynaklarının oluşturulmasında vergi gelirlerinin büyük önem taşıdığını vurgulayan Altınsoy, “Tüm yurttaşımızın, kazancının bir bölümünü vergi olarak devletimize ödemesi, vatandaşlarımıza yapılan hizmetlerde, devletimize güç kazandırır. Bu vesileyle vatandaşlarımızın Vergi Haftası’nı kutluyor, Defterdarlık bünyesinde görev yapan personelimizin özverili çalışmalarına teşekkür eder, tüm kişi ve kuruluşlarımıza da, kazançlarının bir bölümünü vergi olarak ödemenin huzuru içinde, sağlıklı ve hayırlı bol kazançlı yıllar temenni ediyorum” değerlendirmesinde bulundu

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ALTINSOY’DAN, VERGİ, HAFTASI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı