Haber Detayı
22 Nisan 2022 - Cuma 11:16 Bu haber 15510 kez okundu
 
BAŞKAN ALTINSOY’DAN 23 NİSAN MESAJI
AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin bir kutlama mesajı yayımladı. İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi; demokrasinin, milli iradenin, milli egemenliğin bir tecelligahı olarak 23 Nisan 1920 tarihinde açılmıştır ve bugün 102. Yıldönümünü kutlamaktayız. Gazi Meclisimizin açılışı kadim Türk tarihinin önemli bir dönüm noktası olmuştur. Türk’ün bileğinin bükülemeyeceği ve asla esaret altında yaşamayacağı tescillenmiştir. 23 Nisan, işgale uğramış bir ülkenin evlatları, vatanı, bayrağı ve imanına müdahale söz konusu olduğunda dünyanın en büyük ve güçlü ordulara karşı nasıl bir zafer kazanacağını tüm dünyaya haykırdığı bir tarihtir. Bu ülkenin insanları, hürriyet ve bağımsızlığa kasteden düşmanlara karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş destansı bir mücadele vererek dünyaya adını altın harflerle yazdırmıştır.”
SİYASET Haberi
BAŞKAN ALTINSOY’DAN 23 NİSAN MESAJI

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin bir kutlama mesajı yayımladı.

İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi; demokrasinin, milli iradenin, milli egemenliğin bir tecelligahı olarak 23 Nisan 1920 tarihinde açılmıştır ve bugün 102. Yıldönümünü kutlamaktayız. Gazi Meclisimizin açılışı kadim Türk tarihinin önemli bir dönüm noktası olmuştur. Türk’ün bileğinin bükülemeyeceği ve asla esaret altında yaşamayacağı tescillenmiştir. 23 Nisan, işgale uğramış bir ülkenin evlatları, vatanı, bayrağı ve imanına müdahale söz konusu olduğunda dünyanın en büyük ve güçlü ordulara karşı nasıl bir zafer kazanacağını tüm dünyaya haykırdığı bir tarihtir. Bu ülkenin insanları, hürriyet ve bağımsızlığa kasteden düşmanlara karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş destansı bir mücadele vererek dünyaya adını altın harflerle yazdırmıştır.”

Başkan Altınsoy, “Bugün güçlü demokrasimiz ile geleceğe güven içinde bakan ve güzel ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltme hedefini amaçlayan hükümetimiz, ilk olarak 2023’e, ardından da 2053 ve 2071’e emin adımlarla doğru yürüyor. Amacımız, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek ve güçlü bir ülke bırakmaktır. Bunun için, millete hizmet yolunda gece gündüz demeden çalışıp, üretiyor ve bunlara karşı olanlarla mücadele ediyoruz. Bu duygularla başta Türkiye Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tüm milli mücadele kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyor; aziz milletimiz ve sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularla kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ALTINSOY’DAN, 23, NİSAN, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı