Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 11:47 Bu haber 1341 kez okundu
 
BAŞKAN ALTINSOY, “11 MİLYON 781 BİN LİRA BUZAĞI DESTEĞİ HAYIRLI OLSUN”
AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaraylı 8 bin 409 yetiştiriciye, buzağı desteği kapsamında toplam 11 Milyon 781 bin liranın ödenmeye başlanacağını bildirdi. Aksaray’da 2019 yılı 2. Dönem buzağı desteği ödemesine başlandığını aktaran İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 2020 yılı tarımsal desteklemelere ilişkin kararın 5 Kasım 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yayınlandığını da bildirdi.
SİYASET Haberi
BAŞKAN ALTINSOY, “11 MİLYON 781 BİN LİRA BUZAĞI DESTEĞİ HAYIRLI OLSUN”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaraylı 8 bin 409 yetiştiriciye, buzağı desteği kapsamında toplam 11 Milyon 781 bin liranın ödenmeye başlanacağını bildirdi.

Aksaray’da 2019 yılı 2. Dönem buzağı desteği ödemesine başlandığını aktaran İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 2020 yılı tarımsal desteklemelere ilişkin kararın 5 Kasım 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yayınlandığını da bildirdi.

Desteklemelerle sektörün öncelikle problemlerin çözümüne katkıda bulunulduğunu ve tarımsal üretimin artırılması amacıyla her zaman devlet olarak yetiştiricilerin yanında olduklarını vurgulayan Başkan Altınsoy, Aksaray’da 8 bin 409 üreticiye buzağı desteği için 11 Milyon 781 bin liranın 27 Kasım 2020 Cuma günü itibariyle çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını kaydetti.

Koronavirüs salgını ile mücadele eden dünya genelinde birçok büyük devletlerin ekonomik anlamda çöktüğü bu zamanda güçlü lideri ile Türkiye’nin milletine sahip çıktığına değinen Başkan Altınsoy, “Tüm dünyada olduğu gibi Covid – 19 ile mücadele için ekonomik anlamda da yoğun bir mücadele içerisinde olan ülkemizde, çiftçimize verilen bu destek için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Aksaraylı çiftçimizin Tarım ve Orman Bakanlığının verdiği desteklerden en üst düzeyde yararlanması için yoğun çaba gösteren Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Aksaray ve ülkemiz genelindeki çiftçilerimize verilen buza desteğinin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ALTINSOY,, “11, MİLYON, 781, BİN, LİRA, BUZAĞI, DESTEĞİ, HAYIRLI, OLSUN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı