Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 17:14 Bu haber 1935 kez okundu
 
“BASIN TARAFSIZ, OBJEKTİF VE İLKELİ OLMALIDIR”
Belediye Başkanı Evren Dinçer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Belediye Başkanı Evren Dinçer mesajında, basın kuruluşlarının kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi hususunda önemli görevler üstlendiğini söyledi. Gazeteciliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu belirten Başkan Dinçer, “Gazeteciler, kamu yararını gözeterek toplumun haber almasında gece gündüz demeden ağır şartlar altında da görev yapabilmektedir” ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
“BASIN TARAFSIZ, OBJEKTİF VE İLKELİ OLMALIDIR”

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Belediye Başkanı Evren Dinçer mesajında, basın kuruluşlarının kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi hususunda önemli görevler üstlendiğini söyledi. Gazeteciliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu belirten Başkan Dinçer, “Gazeteciler, kamu yararını gözeterek toplumun haber almasında gece gündüz demeden ağır şartlar altında da görev yapabilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

Kamuoyunun tarafsız, objektif, doğru bilgilendirilmesi için mesai dinlemeden görev yapan basın mensuplarının aynı zamanda kamu görevi üstlendiğini de belirten Başkan Dinçer, “Günümüzde yazılı ve görsel medyanın yanında internet ve sosyal medya büyük önem kazandı. Basın mensuplarımız, hem yerel hemde ulusal düzeyde mesleğin gerektirdiği etik ve ahlak kuralları çerçevesinde ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışıyla görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Zaman mefhumu olmaksızın sürdürdükleri zorlu çalışmalarında tüm basın mensuplarımıza kolaylıklar diliyorum.

 

Her koşulda görevlerini sürdüren basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BASIN, TARAFSIZ,, OBJEKTİF, VE, İLKELİ, OLMALIDIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı