Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 12:35 Bu haber 1981 kez okundu
 
BAKAN PAKDEMİRLİ: İTHALAT YOK, KİMSE ÜRETİCİNİN MORALİNİ BOZAMAZ
Kırmızı Et sektöründeki fiyat istikrarsızlığı, kırmızı et ithalatı, yem girdi maliyetlilerindeki olumsuzluklar, hayvancılık alanındaki sorun, sıkıntı ve çözüm önerilerini açıklama görevi Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’e verildi.
EKONOMİ Haberi
BAKAN PAKDEMİRLİ: İTHALAT YOK, KİMSE ÜRETİCİNİN MORALİNİ BOZAMAZ

İTHALAT YOK, KİMSE ÜRETİCİNİN MORALİNİ BOZAMAZ

Türkiye Odalar Borsalar Birliği(TOBB) Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı TBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun himayelerinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımı ile TOBB Sosyal Tesislerde gerçekleştirildi.

Tarım ve hayvancılık alanında yaşanan sorun, sıkıntılar ve çözüm önerileri birinci ağızdan bakanlara iletildi.

Özet olarak, Kırmızı Et sektöründeki fiyat istikrarsızlığı, kırmızı et ithalatı, yem girdi maliyetlilerindeki olumsuzluklar, hayvancılık alanındaki sorun, sıkıntı ve çözüm önerilerini açıklama görevi Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’e verildi.

Başkan Özkök’ün açıklamalarının ardından, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli “Üreticilerimiz ve çiftçilerimiz adına çok önemli projelere çalışmaktayız. Gündemimizde kesinlikle et ithalatı yoktur. Besicilerimiz ve üreticilerimiz endişe etmesinler. Üretmeye devam etsinler” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, PAKDEMİRLİ:, İTHALAT, YOK,, KİMSE, ÜRETİCİNİN, MORALİNİ, BOZAMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı