Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 16:36 Bu haber 622 kez okundu
 
Bakan Gül: Bölgeye'ye el birliğiyle hizmet edeceğiz
Bir dizi ziyaret ve temaslar üzere Niğde’ye gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ziyaretler kapsamında ilk olarak 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.
- Haberi
Bakan Gül: Bölgeye'ye el birliğiyle hizmet edeceğiz

Bir dizi ziyaret ve temaslar üzere Niğde’ye gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ziyaretler kapsamında ilk olarak  15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti.
Niğde ziyaretine 15 Temmuz Kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek başlayan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Niğde’nin Bor İlçesine ağlı Çukurkuyu Kasabasında Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Milletvekili Selim Gültekin, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman şehitlerini minnetle andığını söyleyen Gül; "Bizler onlara çok şey borçluyuz. Bayrağımız özgürce dalgalanıyorsa onların sayesindedir. Ömer Halisdemir 15 Temmuz'un sembol kahraman isimlerinden. Nitekim onun adı hep güzelliklerle anılacak, hep iyiliklerle anılacak. Doğan çocuklar onun ismiyle doğuyor. Darbeciler ihanetle anılıyor ve hep öyle anılacak ama şehitlerimiz hep iyilikle anılacak, güzellikle, hayırla anılacak. Türkiye Cumhuriyeti yüzyıllar da geçse kıyamete kadar şehitlerini gıpta ile hasretle minnetle yad edecektir. Bizler de bu vefayı göstermek için ziyaret edip Ömer Halisdemir şehidimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi seneyi devriyesinde ziyaret etmek istedik. Bu vesileyle cumhuriyetin kuruluşundan itibaren bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi Kurtuluş Savaşı'nda, doğu-güneydoğudaki terör operasyonlarında şehit olan tüm askerimizi, polislerimizi, 15 Temmuz'un tüm kahraman şehitlerini rahmetle minnetle yad ediyoruz." dedi.
Bakan Gül'e ziyaretinde, Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ile diğer protokol üyeleri eşlik etti. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, şehidin babası ile de bir süre sohbet etti. Kabir Ziyaretinin ardından Bakan Gül Niğde’ye hareket etti.
Bakan Gül’den Valilik Ziyareti
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Niğde’ye gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Valilik makamını ziyaret etti. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Ankara’da Özel Kuvvet-ler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in Çukurkuyu beldesindeki kabrini ziyaretinin ardından Niğde’ye gelen Adalet Ba-kanı Abdulhamit Gül, Cuma namazını Dışarı Camiinde kıldı. Cami çıkışı esnaf ziyaretlerinde bulunan Gül,  esnafla fotoğraf çektirip istek ve şikâyetlerini de dinledi.
Niğde Valiliği’ni de ziyaret ederek Vali Yılmaz Şimşek’le görüşen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bura-da yaptığı açıklamada; “Niğde’de bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum şehidimiz Ömer Halisdemir’i ziyaret ettik. Ömer Halisdemir’in şahsında bütün şehitlerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum. Bu vesileyle Niğde halkına ilgileri için teşekkürlerimi sunuyorum. Bölge’ye hizmetletrimizi el birliğiyle daha da artırmaya devam edeceğiz” dedi.
Gül’ün valilik ziyaretine Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ile diğer proto-kol üyeleri eşlik ett

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Gül:, Bölgeye'ye, el, birliğiyle, hizmet, edeceğiz,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı