Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 16:16 Bu haber 1397 kez okundu
 
AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI'' KONULU YARIŞMAYA KATILAN VATANDAŞLARA HEDİYELERİ VERİLDİ
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden başlatılan ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası’’ konulu yarışmada dereceye giren kullanıcılara hediyelerini verdi. Avrupa Hareketlilik Haftası, belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanıyor.
SİYASET Haberi
AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI'' KONULU YARIŞMAYA KATILAN VATANDAŞLARA HEDİYELERİ VERİLDİ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden başlatılan ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası’’ konulu yarışmada dereceye giren kullanıcılara hediyelerini verdi.

 

Avrupa Hareketlilik Haftası, belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanıyor.

 

Hafta süresince, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

 

Aksaray Belediyesi’nin farkındalık oluşturmak için sosyal medya hesapları üzerinden başlattığı etkinliklerin konusu geçtiğimiz hafta ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası’’ olarak belirlendi.

 

Aksaray Belediyesi ekiplerince Belediye Başkanı Evren Dinçer’in twitter hesabı üzerinden başlatılan yarışmaya çok sayıda katılım oldu. Yarışmada başarılı olan 5 kullanıcıya günün anlamına uygun olarak bisiklet hediye edildi.

 

Yarışmada dereceye giren sosyal medya takipçilerine bisikletler hediyelerini veren Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası’’ dolayısı ile sosyal medya hesaplarımız üzerinden bir yarışma başlattık. Biz yerel yönetimler olarak bisiklet kullanımının

Kaynak: Editör:
Etiketler: AVRUPA, HAREKETLİLİK, HAFTASI'', KONULU, YARIŞMAYA, KATILAN, VATANDAŞLARA, HEDİYELERİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı