Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 10:39 Bu haber 350 kez okundu
 
ASÜYE KİTAP BAĞIŞI ARTARAK DEVAM EDİYOR
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin en büyük kütüphanesinin, yapılan çalışmalar ve bağışlarla hızlı şekilde büyümeye devam ettiğini söyledi. Muhtarlar Derneği 300 adet ve Tuncer güney 250 adet kitap bağışında bulundular
EĞİTİM Haberi
ASÜYE KİTAP BAĞIŞI ARTARAK DEVAM EDİYOR

Kampanya ile Kütüphanedeki Kaynak Sayısı Artıyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin en büyük kütüphanesinin, yapılan çalışmalar ve bağışlarla hızlı şekilde büyümeye devam ettiğini söyledi.

İşadamları Tuncer Güney ve Hasan Şükrü Perek ile muhtarlar, ASÜ Kütüphanesini geliştirmek için başlatılan “Sen de Bir Kitap Bağışlar Mısın?” kampanyasına önemli bir katkı sundu. Farklı türlerde toplam 650 adet kitap, düzenlenen mini törenle ASÜ Kütüphanesi’ne kazandırıldı. Kamu kaynakları ile kütüphaneyi geliştirme çalışmalarının devam ettiğini, bu çalışmaları hızlandırmak adına bir de kampanya düzenlediklerini ifade eden ASÜ Rektörü Şahin, şehrin bu kampanyaya son derece duyarlı şekilde sahip çıktığını vurguladı. “Bir, sıfırdan büyüktür” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Şahin, “Bağış kampanyamız kapsamında, kitap sayısına dair bir sınırlama getirmedik. Bir tek kitap bile bizim için çok değerli. Kampanyamızın bir süresi de yok. Arzu eden herkes, dilediği zaman kütüphanemize kitap bağışında bulunabilir. Bugün şehrimizin kıymetli büyükleri de kampanyamıza katkı sundular. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Şahin, sadece ASÜ’ye değil, tüm şehre hizmet veren kütüphanenin, öğrenciler tarafından ciddi bir ilgi gördüğünü belirtti.

Bağış töreninde Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Elif Abacı, kütüphane kullanım sistemi hakkında bilgiler verd

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASÜYE, KİTAP, BAĞIŞI, ARTARAK, DEVAM, EDİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı