Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 15:08 Bu haber 1418 kez okundu
 
ASÜ TIP, ASİSTAN EĞİTİMİ İÇİN TUK ONAYINI ALDI
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp’ta Uzmanlık Kurulu’nun (TUK), ASÜ Tıp Fakültesi’nin yürütmek istediği “Acil Tıp,” “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” ile “Ortopedi ve Travmatoloji” Uzmanlık Eğitimi Programlarına onay verdiğini söyledi. Konu, TUK’un 101’nci toplantısında görüşüldü ve alınan 1638 sayılı karar ile ASÜ Tıp Fakültesi “Acil Tıp,” “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” ile “Ortopedi ve Travmatoloji” uzmanlık eğitim programları ile yetkilendirildi. ASÜ’nün, yetkilendirilmiş uzmanlık eğitimi program listesindeki yetki kategorisinin üç olarak belirlendiğini ifade eden Rektör Şahin, bahsi geçen programların kontenjan planlamasına dâhil edilebileceği ve bu programlara başka programlardan nakil yapılabileceğini kaydetti. TUK, tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi yapacak eğitim kurumlarına eğitim yetkisi verilmesi ve eğitim yetkisinin kaldırılmasına ilişkin teklifleri karara bağlayan bir kurul olarak çalışmalar yapıyor.
SİYASET Haberi
ASÜ TIP, ASİSTAN EĞİTİMİ İÇİN TUK ONAYINI ALDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp’ta Uzmanlık Kurulu’nun (TUK), ASÜ Tıp Fakültesi’nin yürütmek istediği “Acil Tıp,” “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” ile “Ortopedi ve Travmatoloji” Uzmanlık Eğitimi Programlarına onay verdiğini söyledi.

 

Konu, TUK’un 101’nci toplantısında görüşüldü ve alınan 1638 sayılı karar ile ASÜ Tıp Fakültesi “Acil Tıp,” “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon” ile “Ortopedi ve Travmatoloji” uzmanlık eğitim programları ile yetkilendirildi. ASÜ’nün, yetkilendirilmiş uzmanlık eğitimi program listesindeki yetki kategorisinin üç olarak belirlendiğini ifade eden Rektör Şahin, bahsi geçen programların kontenjan planlamasına dâhil edilebileceği ve bu programlara başka programlardan nakil yapılabileceğini kaydetti. TUK, tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi yapacak eğitim kurumlarına eğitim yetkisi verilmesi ve eğitim yetkisinin kaldırılmasına ilişkin teklifleri karara bağlayan bir kurul olarak çalışmalar yapıyor.

 

Rektör Şahin, Tıp Fakültesi birinci sınıfına kayıt yaptıran 82 öğrencinin ve dördüncü sınıf öğrencilerinin, eğitimlerine Aksaray’da başladığını ve zaman içerisinde farklı uzmanlık alanlarına ilişkin eğitim programlarına da gerekli başvuruların yapılacağını belirterek, sürece katkı sunan herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASÜ, TIP,, ASİSTAN, EĞİTİMİ, İÇİN, TUK, ONAYINI, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı