Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:01 Bu haber 1924 kez okundu
 
ARİFE GÜNÜ ERVAH KABRİSTANLIĞINDA KUŞ SESLERİ DIŞINDA SESSİZLİK HAKİM
Bugün Arife olmasına rağmen kabir ziyaretleri için sadece birinci derece Şehit ailelerine izin verilmişti ERVAH KABRİSTANLIĞINDA gün içinde sessizlik hakimdi. Kuş seslerinin eşliğinde mis gibi kokan mezarlık bu yıl ziyaretçilerinden mahrum kaldı.
GÜNDEM Haberi
ARİFE GÜNÜ ERVAH KABRİSTANLIĞINDA KUŞ SESLERİ DIŞINDA SESSİZLİK HAKİM

ARİFE GÜNÜ ERVAH KABRİSTANLIĞINDA KUŞ SESLERİ DIŞINDA SESSİZLİK HAKİM

 

Corona virüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak aralarında market alışverişi için sokakta bulunanların haricinde genelde cadde ve sokaklar boş görüldü

Bugün Arife olmasına rağmen kabir ziyaretleri için sadece birinci derece Şehit ailelerine izin verilmişti ERVAH KABRİSTANLIĞINDA  gün içinde sessizlik hakimdi. Kuş seslerinin eşliğinde mis gibi kokan mezarlık bu yıl ziyaretçilerinden mahrum kaldı.

 

Her bayram öncesinde olduğu gibi bu Bayram'da Mezarlıklar Müdürlüğü  Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatlarıyla mezarlık çevresini pırıl pırıl yaparak Bayram sonrası olabilecek ziyaretlere hazır hale getirdiler.

 

 

Aksaray ERVAH KABRİSTANLIĞINDA öncelikle Şeyh hamidi veli (Somuncu Baba) olmak üzere yatan bir çok evliyalar ve yatırlar  gelebilecek fatiha ve dualardan mahrum kaldılar.

Aksaray Şehitlik mezarlığında ise birçok  şehit aileleri  hasret gidermek için gittiklerinde ise  pırıl pırıl olan mekanda gül kokusu dökülmüş olan mezar başlarında yerini aldılar.

 

 Aksaray Emniyet müdürlüğüne bağlı ilgililer şehit olan meslektaşlarını yalnız bırakmadılar. Mezarlıkta bulunan şehit aileleriyle yakından ilgilendiler. Şehit Ali Er ve Şehit Önder Güzel mezarlarıda ziyaret edildiler. Kabir başında  Şehitlerimize önce  fatiha okudular ardından  kuranı kerim tilavetinin sonrasın da dualar hediye edildi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARİFE, GÜNÜ, ERVAH, KABRİSTANLIĞINDA, KUŞ, SESLERİ, DIŞINDA, SESSİZLİK, HAKİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı