Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 19:00 Bu haber 1493 kez okundu
 
ARI GENÇLERBİRLİĞİ İLK YILINDA MEYVESİNİ VERDİ ARI GİBİ ÇALIŞTILAR İLK YILLARINDA PLAY OFF’A KALDILAR
Aksaray İlinin ender yetiştirdiği başarılı hocalarından birtanesi olan Arı Gençlerbirliği takımının Teknik direkörü Ahmet Çınar, bu hafta Spor sayfamızın konuğu oldu. Çınar ile Arı Gençlerbirliğinin dünü ve bugününü masaya yatırdık. Çınar’ın ise değerlendirmesi şu şekilde oldu.
SPOR Haberi
ARI GENÇLERBİRLİĞİ İLK YILINDA MEYVESİNİ VERDİ  ARI GİBİ ÇALIŞTILAR İLK YILLARINDA PLAY OFF’A KALDILAR

Aksaray İlinin ender yetiştirdiği başarılı hocalarından birtanesi olan Arı Gençlerbirliği takımının Teknik direkörü Ahmet Çınar, bu hafta Spor sayfamızın konuğu oldu. Çınar ile Arı Gençlerbirliğinin dünü ve bugününü masaya yatırdık. Çınar’ın ise değerlendirmesi şu şekilde oldu.

Altı yıl önce kurulan Kılıçarslan Spor kulübümüzde 2003 doğumluların oluşturduğu kadro U13, U14, U15 ve U16 kategorilerinde üst üste 4 sezon boyunca şampiyon olarak önemli bir başarıya imza atarak tüm dikkatleri üzerlerine çekti. Kılıçarslan Spor kuruluşundan itibaren tüm alt yapı kategorilerinde takımlarını oluşturup güçlü bir altyapı sistemi kurarak yola devam etti. Son 2 yılda  A takım  düzeyinde final oynama başarısı gösteren Kılıçarslan Spor Carstyle firması ve Kamil Aydın'ın desteği  ile 2019 - 2020 sezonuna da şampiyonluğu ve BAL ligini hedef olan aday bir kadro kurarken altyapıdan yetiştirdiği genç oyuncularıyla Arı Gençlerbirliği Spor Kulübü ile amatör kümede mücadele etmeye başladı. Güçlü altyapısının meyvelerini uzun süredir alan Kılıçarslan Spor genç sporcuların tecrübe kazanması için girmiş olduğu Amatör kümede Arı Gençlerbirliği Spor Kulübü ile 2 si 24 yaş, 4 ü 19 yas, 2 si 18 yaş ve 16 sı 17 yaş olmak üzere 17.4 yaş ortalamasıyla ligde mücadele etti.

Kılıçarslan Spor kulüp başkanı ve sponsoru olan iş adamı Kamil Aydın bizim için Kılıçarslan Spor ne kadar önemli ise Arı Gençlerbirliği de o kadar önemli hatta geleceğimizin teminatı Arı' nın gençleri daha çok önemlidir, biz uzun yürüyüşümüze bu gençlerle devam edeceğiz, gençlerimizin bu yıl göstermiş oldukları performans bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Onlara güveniyoruz onlarda bizim güvenimizi boşa çıkarmıyorlar.

Arı Gençlerbirliği Spor amatör küme müsabakalarına Fatih Tatu yönetimde hazırlanmış ikinci yarının  başında Fatih Tatu'nun Kılıçaslan Spora görevlendirilmesi ile boşalan teknik kadroya daha önce bu yaş gurubunda  U13, U14, U15  ve U16  kategorilerinde bu oyuncularla  şampiyonluklar yaşamış Ahmet Çınar'ı göreve getirerek yola devam etmiştir.

Arı Gençlerbirliği Amatör ligde tecrübeli rakiplerini geride birakarak ilk yilında play-off lara kalma başarısı göstermiştir. Ayrıca U19 Ligi'nde de ligin bitimine iki hafta kala namağlup olarak şampiyonluğunu ilan eden Arı’nın gençleri oynadığı güzel futbol ile taraflı tarafsız her kesin takdirini toplamıştır.

Arı Gençlerbirliği Sporda sezon başı hedeflerinde Amatör kümede tecrübe, U19 da şampiyonluk, U17de ise Türkiye derecesi olarak  belirlenmiş ancak dünya genelinde yaşanan salgın hastalık nedeni ile en iddialı olduğu kategori olan U17 müsabakalarının oynanmaması ihtimali ile karşı karşıya kalmıştır. 

Play-off da ilk  hafta oynanan Akhisarspor müsabakasında  tecrübeli rakibiyle başa baş mücadele eden ve pozisyon üstünlüğü elinde olan genç Arılar  yakaladıkları  net pozisyonları değerlendiremedikleri maçta 83. dakikada yediği golle Akhisar Spor karşısında 1- 0 mağlup ayrılarak taraftarını üzmüştür. Ancak oynadığı iyi futbol ve mücadele azmi ile izleyenlerin takdirini toplamış ve gelecek adına ümit vermiştir. 

Aksaray'ın sevilen iş insanlarından Avni Arı; altı yıldır ilimiz gençlerine kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma, sosyalleşme, fiziksel ve kültürel gelişimlerine katkı sağlama adına kulübümüz önemli çalışmalar yapmıştır.  Bu süre zarfında kulübümüze  kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen yönetici, antrenör, oyuncu ve velilerimize çok teşekkür ederim. Kulübümüz ilimizdeki futbol alt yapısındaki önemli bir boşluğu dolduran bir kaç kulüpten biri olarak bir misyon üstlenmiş bunuda başarı ile yerine getirmiştir. Bu sezon aramıza katılan Kamil Aydın başkanım kulübümüze büyük bir ivme kazandırmıştır. Kamil başkanıma kulübümüze ve ilimize yapmış olduğu yatırımlar ve destekler için çok teşekkür ederim dedi.

HABER RESİM: ERSİN ARSLAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARI, GENÇLERBİRLİĞİ, İLK, YILINDA, MEYVESİNİ, VERDİ, , ARI, GİBİ, ÇALIŞTILAR, İLK, YILLARINDA, PLAY, OFF’A, KALDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı