Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 19:56 Bu haber 2070 kez okundu
 
Aksaray Valiliği duyurdu! Ortaköy’e bağlı Kümbet Köyü karantina altına alındı.
Aksaray Valiliği Kümbet 'nün koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alındığını duyurdu
- Haberi
Aksaray Valiliği duyurdu! Ortaköy’e bağlı Kümbet Köyü karantina altına alındı.

Aksaray Valiliği duyurdu! Ortaköy’e bağlı Kümbet Köyü karantina altına alındı.

Aksaray Valiliği Kümbet 'nün koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alındığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, ''İlimiz Ortaköy ilçesine bağlı Kümbet Köyü'nde, koronavirüs salgınının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72. maddeleri kapsamında, 04,04.2020 tarihinden itibaren 14 günlük karantina uygulanacağından ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina bölgesine giriş çıkış yasaklandı.'' ifadeleri kullanıldı.

Kümbet Köyü  Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. İstanbul’dan köye gelen bir kişinin  testlerinin pozitif çıkması üzerine köye giriş ve çıkışlar 14 gün süre ile  durduruldu. Kişinin başta annesi olmak üzere temas çevresi de tedbir amaçlı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.Aksaray Valiliğinden yapılan 14 günlük karantina açıklamasının ardından Jandarma ekiplerince giriş ve çıkışlara kapatılan köyde yapılan anonslarla da köylülerden dışarı çıkmamaları istendi.

Bilindiği gibi yöresinde düğün ve eğlencelerde daha çok müzisyen yetiştiren çalgıcılığıyla meşhur Kümbet köyüne girişler ve çıkışlar tamamiyle yasaklandı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksaray, Valiliği, duyurdu!, Ortaköy’e, bağlı, Kümbet, Köyü, karantina, altına, alındı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı