Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 00:23 Bu haber 3439 kez okundu
 
Aksaray Taşpınar’da ilkokul Öğrencilerinden anlamlı ''Evde Kal Aksaray" Klibi çok beğenildi
"Evde kal Aksaray" diyerek farkındalık yaptılar. Aksaray’da Taşpınar Şehit Hasan Ertan İlkokulu 1 – A Sınıfı öğrencileri yasaklara rağmen herkesin dışarda dolaştıklarını ve dikkat edilmezse felaketin gelebileceğini ifade etmek amacıyla toplumsal bir mesaj verdiler. Öğrenciler evlerinde kamera karşısına geçtiler Veliler cep telefonuyla çektiler ortaya çıkan görüntüler ile büyüklerine gelecekte birlikte olabilmek için bugün "evde kal Aksaray" diyerek farkındalık yaptılar .
SAĞLIK Haberi
Aksaray Taşpınar’da ilkokul Öğrencilerinden anlamlı ''Evde Kal Aksaray

Aksaray Taşpınar’da ilkokul Öğrencilerinden anlamlı Evde Kal Klibi beğenildi

 

Aksaray’da Taşpınar Şehit Hasan Ertan İlkokulu 1 – A Sınıfı öğrencileri  yasaklara rağmen büyüklerin dışarda dolaştıklarını ve dikkat edilmemesi halinde felaketin daha çabuk gelebileceğini anlatmak için kamera karşısına geçtiler. Velilerin evlerinden cep telefonuyla çektikleri görüntüler ile  büyüklerine  gelecekte birlikte olabilmek için bugün "evde kal Aksaray" diyerek klip yaptılar .

Taşpınar Kasabası 'ndan kuzucuklarımın bir mesajı var kıymetli Aksaray halkına.. diyen Sınıf Öğretmeni Gül BAYRAKDAR ‘’ Öğrencilerimin durumunu öğrenmek için telefonla konuştuğumda  Bugün insanların hala dışarıda dolaştıklarını ve durumun ciddiyetini anlayamadıklarını düşündüğümü söyledim çocuklarımla beraber bu noktaya değinebileceğimizi onlarda da sosyal bilinç oluşturabileceğimizi anlattım. Bu sebepten ötürü evlerinde  velileri de videolarını çekip yolladılar. Gelen görüntüler oldukça içten gelen bir mesajı içeriyordu bende düzenleme yaparak bu şekle getirdim. Umarım geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağrısı karşılık bulur’’ diyerek bilgilendirdi.

Aksaray merkez ve köylerinde 65 yaş üstü sokağa çıkanlar için ceza kesilmesine rağmen hem kendi hayatını hem de çocukların hayatını hiçe sayanlar için çocukların verdikleri mesaj çok açık kendini düşünmüyorsan bizi düşün dediler

 

ÇOCUKLAR OKULLARINI ÇOK SEVDİKLERİNE RAĞMEN EVDE KALDILAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksaray, Taşpınar’da, ilkokul, Öğrencilerinden, anlamlı, ''Evde, Kal, Aksaray", Klibi, çok, beğenildi, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı