Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 17:37 Bu haber 1976 kez okundu
 
AKSARAY JANDARMADAN KADINA ŞİDDET BİLGİLENDİRME STANDI
İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” vesilesiyle vatandaşları bilgilendirdiler
ASAYİŞ Haberi
  AKSARAY JANDARMADAN KADINA ŞİDDET BİLGİLENDİRME STANDI

İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerimiz,

 

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” vesilesiyle vatandaşları bilgilendirdiler

 

25 Kasım 1981 yılından beri gayri resmi, 1999 yılından beri resmi olarak Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak anılıyor.

 

Kadına şiddet, “Kadınlara, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen cinsiyete dayalı bir ayrımcılık ile kadının insan hakları ihlaline yol açan ve bu kanunda şiddet olarak tanımlanan her türlü tutum ve davranışı.” olarak tanımlanıyor.

 

Şiddete hayır diyebilmenin bir diğer yolu kadınlarımızı koruyup kollamak olurken Kadına Şiddetle Mücadele Günü mesajı sosyal medya araçlarıyla gönderiliyor. Kadına şiddete tepki mesajları ve tepki mesajları, her yaştan kadın ve erkek tarafından paylaşılıyor.

 

Bilgilendirme standını ziyaret ederek jandarma personelinden bilgi alan Aksaray Vali Yardımcısı Mustafa Duruk" kadına şiddet ile ilgili bakanlığımız talimatları doğrultusunda mücadele için gerekli adımları atıyoruz görev daha çok vatandaşlara düşüyor tüm vatandaşlarımızın uygulamayı indirmek suretiyle bu mücadeleye destek verebileceğini beyan etti Sorunun çözümüne katkı sağlaması için KADES uygulamasını devreye aldıklarını ve yaygınlaştırmak için de gayret gösterdiklerini vurgulayan Duruk sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Bir panik butonu gibi çalışan bu uygulamayı (KADES) bugüne kadar indiren kişi sayısı Türkiye genelinden 620 bin 829'dur, inancım odur ki, biz en yakın zamanda, bu hafta vesilesi ile bu rakamı 1 milyona çıkaralım. Aksaray'dan da destek verelim

 

KADES'e gelen ihbar sayısı azımsanmayacak derecededir. Jandarma ve Emniyet kolluk görevlileri Aksaray'da çok dikkatli ve titiz davranıyorlar Bu ihbarlara varış süresi 4-5 dakikadır. Burada şunu da ifade etmek isterim, Aksaray'da bu ihbarların hiçbiri ihmal edilmeden tamamına gidilmiştir. Hatta hem KADES üzerinden gelen hem de diğer ihbarlara daha hızlı müdahale edebilmek adınaSorunun çözümüne katkı sağlaması için KADES uygulamasını devreye aldıklarını ve yaygınlaştırmak için de gayret gösterdiklerini beyan etti.

 

Bir sanatçının bestesinden kadına şiddet vatandaş tarafından seslendirildi

 

Sende bir anadan doğmasın Ama eşine el kaldırırsın Çek o pis elini kadından Her şeyi görür hep yaradan
Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , AKSARAY, JANDARMADAN, , KADINA, ŞİDDET, BİLGİLENDİRME, , STANDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
  AKSARAY JANDARMADAN KADINA ŞİDDET BİLGİLENDİRME STANDI
  AKSARAY JANDARMADAN KADINA ŞİDDET BİLGİLENDİRME STANDI
  AKSARAY JANDARMADAN KADINA ŞİDDET BİLGİLENDİRME STANDI
Yorumlar
Haber Yazılımı