Haber Detayı
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 14:52 Bu haber 1724 kez okundu
 
AKSARAY JANDARMADAN HELİKOPTERLİ DENETİM
Aksaray Jandarmadan halkın güvenli bir bayram geçirmesi için Helikopterli denetim gerçekleşti
ASAYİŞ Haberi
AKSARAY JANDARMADAN HELİKOPTERLİ DENETİM

Aksaray Jandarmadan halkın güvenli bir bayram geçirmesi için Helikopterli denetim gerçekleşti

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından 7-13 Mayıs Trafik Haftası kapsamında, karayollarında trafik denetimleri arttırılarak vatandaşlarımızın can ve mal kayıplarının önlenmesi, sağlıklı ve huzurlu bir ulaşımın sağlanması amacıyla havadan ve karadan trafik denetim faaliyetleri icra edilmeye devam edilmektedir.

Bu kapsamda, 08 Mayıs 2022 tarihinde helikopter ile havadan trafik denetimi icra edilmiştir. Denetimler esnasında, seyir halinde cep telefonu kullanma, emniyet kemeri takılmaması, şerit izleme kuralları ihlali, zorunlu haller dışında duraklama ve park etme gibi kural ihlalleri yapan sürücüler havadan tespit edilip uygulama noktalarındaki trafik ekiplerine bildirilmiş, ekipler tarafından araçlar durdurularak sürücülerine gerekli cezai işlemler uygulanmıştır.

Ayrıca trafik timleri tarafından karayolunda durdurulan sürücülere trafik güvenliği hakkında broşür dağıtılarak bilgilendirmeler yapılmıştır.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca; toplumda trafik bilincini geliştirmek, güvenli bir trafik ortamının sağlanması için farkındalık oluşturmak amacıyla denetim ve eğitim faaliyetlerine aralıksız devam edilecektir

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY, JANDARMADAN, HELİKOPTERLİ, DENETİM, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı