Haber Detayı
11 Ekim 2021 - Pazartesi 17:44 Bu haber 1569 kez okundu
 
Aksaray’ın da katıldığı Bahçeli'den Türk Gençliği Büyük Kurultayı'nda önemli açıklamalar.
- Haberi
Aksaray’ın da katıldığı Bahçeli'den Türk Gençliği Büyük Kurultayı'nda önemli açıklamalar.

Aksaray’ın da katıldığı Bahçeli'den Türk Gençliği Büyük Kurultayı'nda önemli açıklamalar.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen. ‘’ Türk Gençliği  Büyük Kurultayı’na katılarak  çok önemli açıklamalarda bulundu Aksaray MHP Teşkilatının da bulunduğu salonda coşkulu kalabalığa hitap eden  Devlet Bahçeli, "Boğaziçi Üniversite'nin rektörünün otomobilinin üstünde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması mümkün değildir. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları taşeronlardır. Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar ajan provokatörlerdir." diyerek sert çıktı. Bahçeli, "Ülkü Ocakları'nda haydut değil, haydutları dünyayı dar edecek inanmışlar yetişir. Açık açık söylüyorum; sizden korkan sizin gibi namert olsun." sözleriyle ABD'ye tepki gösterdi..

GELECEĞİN TEMİNATI TÜRK GENÇLİĞİ BU SALONDA
Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"nda yaptığı konuşmada, salondaki "dosta güven düşmana korku salan" coşku ve heyecan dalgasını görmekten kıvanç duyduğunu belirtti. Geleceğin teminatı Türk gençliğinin tüm görkemiyle salonda olduğunu vurgulayan Bahçeli, organizasyonda emeği geçenleri tebrik etti.

Milliyetçi ülkücü gençliğin hem haktan yana hem halktan taraf hem de hakikatin yanında olduğunu belirten Bahçeli, "Yönü doğru olanın yükü ağırdır. Eğri bacadan doğru duman çıkmayacaktır. Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılamayacaktır. Sizler istikbalin huzur ve güven veren müjdelerisiniz. Sizler eğilmez başın, çökmez dizin, bükülmez bileğin, kırılmaz belin timsallerisiniz." diye konuştu.

."BU MEŞALE SÖNMEYECEK"

Türk gençliğine de ancak bu yakışacaktır. Merhum Ömer Seyfettin gençliğe şöyle seslenmişti: Sizi bekleyen vazifeler pek ağırdır. Uyanınız, düşmanlarını tanımak lazımdır. Sadece düşmanı değil kendimizi de tanıyıp bileceğiz. İnsanın kendi tanıması irfandır, çevreyi tanıması ilimdir. Kendini bilen aldatılmaz. Milliyetçi ülkücü gençlik ne aldanan ne aldatandır. Çünkü ülkücü cehaletle savaşa, tembellikle mücadeleye kendini adayan yüksek vasıflı yüce gönüllü insan demiştir.

"TÜRKİYE'NİN DİZ ÇÖKTÜĞÜNÜ HİÇ KİMSE GÖRMEYECEKTİR"

Milliyetçi ülkücü bu ahlakla yoğrulmuştur. Davamız bir gönül hareketidir. Türk gençliği yürüyecek, yürüdükçe zalimleri şaşkına çevirecektir. Teröristler saklanacak ve sinecek yer arayacaktır. Türk ve İslam düşmanlarını korku dağları saracaktır. Tüm dikkatler size çevrilmiştir; tedbirli olmalısınız. Sağduyulu ve soğukkanlı olmak zorundasınız. Pencere aralığından size bakıyorlar. Uyuyor musunuz, uyanık mısınız bunu analiz ediyorlar. Uçarı mısınız ufuk sahibi misiniz bunu gözlüyorlar. Cevap sizdedir, söz sizdedir, karar sizindir. Biliyorlar ki bu davayı geçmeden Türkiye'yi geçemezler. Milli mücadelede denize süpürdüklerimiz bir kez daha kıyılarımıza çıkmanın arayışındadır. Son neferimiz son nefesinde tamam demedikçe, son namlu sükut etmedikçe bu can bu bedene dar olsun ki Türkiye'nin diz çöktüğünü hiç kimse görmeyecektir.

"GENÇLİĞİN SOKAĞA DÜŞMESİ GELECEĞİMİZİN AYAĞA DÜŞMESİDİR"

Bizim rahat edemediğimiz yerde hiç kimse istirahat edemez. Yediğimiz ayazı asla unutmayız, unutturmayız. Milliyetçi ülkücü gençliğe iftira atanlar bilsinler ki iftirayla olmadık, iftirayla ölmeyiz. Düşüncesi ne olursa olsun, kökeni ve doğduğu yer nereyi gösterirse göstersin, bu millet benim diyen her kardeşimizi kucaklıyor, alınlarından öpüyorum. Onların derdi okullarını bitirmek, bir meslek ve iş sahibi olmaktır. Meşru her eleştirinin başımızın üstünde yeri vardır. Kimseye gönül koyacak halimiz yoktur. Gençlerimiz için bu insani hak iki kere doğal görülmelidir ancak biz gençliğimizi sokakta bulmadık, sokaklara teslim etmeyiz. Terör örgütlerine, zilletin çukuruna düşmüş siyasilerin hesaplarına peşkeş çektirmeyiz. Gençliğin sokağa düşmesi geleceğimizin ayağa düşmesidir. Gelecek ayağa düştü mü yıkım ve yok oluş kapıya dayanmış demektir.  

AKSARAY MHP TEŞKİLATI HAFTASONU ANKARA'DA YAPILAN İKİ KUTULTAYA KATILDI;

MHP Aksaray İl Başkanı Av.Mustafa ÇÖLKESEN yaptığı açıklamada;

09 Ekim 2021 Cumartesi günü Ankara'da Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından "Türk Gençliği Büyük Kurultayı" ve 10 Ekim 2021 Pazar günü MHP Genel Merkezi tarafından "Analar-Bacılar Kurultayı" yapılmıştır.

Liderimiz Sn.Devlet BAHÇELİ'NİN de katıldığı bu iki kurultayda kalabalık bir şekilde Aksaray Ülkü Ocakları Teşkilatımız ile Parti Teşkilatımıza mensup Kadınlarımız hazır bulunmuştur.

Büyük bir coşku ile yapılan bu iki kurultayımızın ülkemize, milletimize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum, Aksaray'lı hemşerilerimize saygılarımı sunuyorum" dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksaray’ın, da, katıldığı, Bahçeli'den, Türk, Gençliği, Büyük, Kurultayı'nda, önemli, açıklamalar.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı