Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 12:47 Bu haber 907 kez okundu
 
Aksaray'ın 15 Temmuz Programı Belli Oldu
Aksaray'da da kutlama etkinlikleri yapılacak Aksaray 15 TEMMUZ MİLLİ İRADE MEYDANI'nda belediye tarafından saat 20:00’da yapılacak etkinliğe Ali Kınık, Dursun Ali Erzincanlı, Ömer Döngeloğlu , Nurullah Güneşdoğdu konuk olacak.
- Haberi
Aksaray'ın 15 Temmuz Programı Belli Oldu

Anayasal düzenimizi temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmayı hedef alan (FETÖ/PDY) hain terör örgütünün 15 Temmuz 2016’daki alçak darbe girişimi Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı tutumu ve dirayetiyle, vatandaşlarımızın demokrasiye sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Türk milleti, kendi silahını yine kendi milletine doğrultan ihanet içerisindeki bu hainlere karşı genç-yaşlı, kadın-erkek demeden Türk bayraklarıyla sokaklara ve meydanlara çıkarak canları pahasına silahların, tankların ve bombaların karşısında göğsünü siper etmiş ve şehitlerimizin kanlarıyla sulanan kutsal vatanı sonsuza kadar koruyacağını, halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ispatlamıştır. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Aksaray'da da kutlama etkinlikleri yapılacak Aksaray 15 TEMMUZ MİLLİ İRADE MEYDANI'nda belediye tarafından saat  20:00’da yapılacak etkinliğe Ali Kınık, Dursun Ali Erzincanlı, Ömer Döngeloğlu , Nurullah Güneşdoğdu konuk olacak.

Aksaray Valiliği  15 Temmuz kutlama programını açıkladı 

 10.45 Aksaray Şehitliğinde hazır bulunulması, 
 11.00 Çelenklerin sunulması (Valilik- Belediye Başkanlığı), Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, 
  Bayrakların göndere çekilmesi,  Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua erilmesini, Tören Programının sona ermesi.

13.30   Ulu Camide Öğle namazının ardından Şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Serif  Okunması ve Hatm-i şerif Duasının edilmesi

20.30   15 Temmuz Milli İrade Meydanında Kutlama Programının Başlaması

( Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen programa icra edilecektir)

16 TEMMUZ 2019  SALI GÜNÜ

00.13   Tüm Camilerimizden sala okunması, Dua edilmesi, 
04.30   Sabah Namazının Ardından Ulu Cami önünde Aksaray Belediyesince Çorba Dağıtım

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksaray'ın, 15, Temmuz, Programı, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı