Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 17:20 Bu haber 383 kez okundu
 
“Aksaray’ımızın İl Olduğunu Türkiye’ye tanıtın”
İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL, Aksaray’ın tanıtılması amacıyla TRT Genel Müdürü İbrahim EREN ‘e yazılı talepte bulundu.
SİYASET Haberi
“Aksaray’ımızın İl Olduğunu Türkiye’ye tanıtın”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL’ den TRT Genel Müdürü İbrahim EREN ’e;

“Aksaray’ımızın İl Olduğunu Türkiye’ye tanıtın”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL, Aksaray’ın tanıtılması amacıyla TRT Genel Müdürü İbrahim EREN ‘e yazılı talepte bulundu.

Milletvekili EREL; “AKSARAYIMIZ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIM”

EREL yapmış olduğu yazılı açıklamada; “Aksaray’ımızın yaşadığı sorunlara çare aramaya devam ediyoruz. Meclis kürsüsünden yapmış olduğum konuşmalarla, komisyon toplantılarında, vermiş olduğumuz yazılı soru önergeleriyle, araştırma önergeleriyle ve kanun teklifleriyle Aksaray’ın sesi olmaya çalışıyorum. Milletvekili seçilmeden önce söz verdiğim gibi Aksaray’ımız için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

Aksaray’ımızın il oluşunun üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen hala hangi Aksaray? Niğde Aksaray mı? İstanbul Aksaray mı? şeklinde sorulara maruz kalmaktayız. Buda yurt içinde ve yurt dışında yaşayan Aksaraylıları son derece rahatsız etmektedir. Bu yüzden; Aksaray’ın il olduğunun tanıtımında büyük katkısı olabileceğini düşünerek TRT Genel Müdürlüğü’ne hava durumu programlarında Aksaray’a sürekli yer verilmesini talep ettim. Umuyorum ki Aksaraylılar adına ilettiğim bu talebimiz yerine gelir ve Aksaray sonuna kadar hak ettiği değeri bulur.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili EREL’in TRT Genel Müdürü İbrahim EREN ’e yazmış olduğu yazılı talep ise şu şekilde;

“1989 yılında il olan Aksaray’ın yeterli derecede tanıtımı maalesef yapılamamıştır. İl oluşunun üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen Türkiye’nin bir çok yerinde Aksaray denildiğinde Konya-Aksaray mı? Niğde-Aksaray mı? İstanbul-Aksaray mı? sorularıyla muhatap olmak bizlerle birlikte, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan 700 bini aşkın Aksaraylı hemşerimizi derinden üzmektedir.

TRT’nin en çok izlenen ve vatandaş tarafından da güven duyulan hava durumu programında “AKSARAY” ilimizin hava tahmininin sürekli yer alması Aksaray’ımızın il olduğunun Türkiye’ye tanıtılmasında çok büyük katkı sağlayacağı aşikardır.

Yukarıda kısaca izah ettiğim nedenler dikkate alınarak hava durumu programlarında Aksaray İlinin sürekli yer alması hususunu Aksaraylılar adına taktirlerinize sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Aksaray’ımızın, İl, Olduğunu, Türkiye’ye, tanıtın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı