Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 15:13 Bu haber 1630 kez okundu
 
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında;
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında; 2019 yılında yayaların karışmış olduğu (21) trafik kazasında (21) vatandaşımız yaralanmış, 2020 yılında ise (7) trafik kazasında (7) vatandaşımız yaralanmıştır. Toplumsal farkındalık oluşturularak yayaların karıştığı trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından 11-13 Ocak 2021 tarihleri arasında “Yaya Önceliği” konulu yoğunluklu özel denetim faaliyetleri icra edilmiştir.
GÜNDEM Haberi
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında;

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında; 2019 yılında yayaların karışmış olduğu (21) trafik kazasında (21) vatandaşımız yaralanmış, 2020 yılında ise (7) trafik kazasında (7) vatandaşımız yaralanmıştır.

Toplumsal farkındalık oluşturularak yayaların karıştığı trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla Aksaray İl Jandarma Komutanlığı tarafından 11-13 Ocak 2021 tarihleri arasında “Yaya Önceliği” konulu yoğunluklu özel denetim faaliyetleri icra edilmiştir.

Bu kapsamda yayaların ve araç trafiğinin yoğun olarak bulunduğu noktalarda sürücülere ve yayalara trafik güvenliği konularında bilgilendirme yapılmış ve broşür dağıtılmıştır.

Işıksız yaya geçitlerinde sürücülerin yayalara öncelik verip vermediği uygulamalı olarak test edilirken sürücülerin önceliği yayalara verdiği görülmüştür.

Kazaların azaltılması için farkındalık çalışmalarımıza ve trafik denetim faaliyetlerimize devam edilecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksaray, İl, Jandarma, Komutanlığı, sorumluluk, sahasında;, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı