Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 22:20 Bu haber 1197 kez okundu
 
Aksaray´da,evinin bahçesinde nar yetiştirdi.
Aksaray´da,inşaat proje işi yapan yapan ve Aksaray'da hayvan sever olarak ta bilinen Metin Başpınar,Aksaray merkez Büyük bölcek mahallesinde bulunan evinin bahçesinde,hobi amaçlı 5 yıl önce toprakla buluşturduğu nar fidanlarının, bu yıl ikinci hasadını yapacak.
EKONOMİ Haberi
 Aksaray´da,evinin bahçesinde nar yetiştirdi.

Demekki Oluyormuş
Aksaray´da,inşaat proje işi yapan yapan Metin Başpınar,Aksaray merkez  Büyükbölcek mahallesinde bulunan evinin bahçesinde,hobi amaçlı 5 yıl önce toprakla buluşturduğu nar fidanlarının, bu yıl ikinci hasadını yapacak.

Kış mevsiminin ılık ve yağışlı olduğu bölgelerde yetişen nar,karasal iklimin yaşandığı Aksaray´da çiçek açtı.Aksaray´da inşaat proje işi yapan Metin Başpınar,bir ilke imza atarak evinin bahçesinde hobi amaçlı nar fidanını toprakla buluşturdu.Geçtiğimiz yıl ilk nar  hasadını yapan Başpınar,bu yıl ikinci hasadını yapacak.

 
Metin Başpınar yaptığı açıklamada,"Evimin bahçesinde 40 yıllık meyve ağaçlarım var.Nar fidanı  evimin bahçesine merakla diktiğim çeşitli ağaçlardan sadece bir tanesi.Merakla diktiğim fidan tuttu ve meyve veriyor.40 Yıllık ağaçlarım var;Kiraz,kayısı,fındık,innap,hünnap,aşı kiraz,kara dut,beyaz dut,yaz-kış elmaları,beş çeşit erik,misket elması ve asmalar. Bu meyveleri birer tane merakla yetiştirdim.Bu işi ticari amaçlı değil hobi ve merakla diktim.Nar fidanlarını meraktan dolayı biraz tereddüt yaşayarak dikmiştim.İlk 3 yıl nar ağacı meyve vermedi.Geçen yıl ilk defa meyve hasadını yaptım.Evimin ihtiyacını karşıladı.Bu yıl nar ağacı çiçek açtı ve meyvesi bol,bereketli bir yıl olacak.Nar ağacının boyu yaklaşık 3 metre,ağaçlarımın bakımlarını aksatmadan ve özveri ile yapıyorum."dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Aksaray´da,evinin, bahçesinde, nar, yetiştirdi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı