Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 21:21 Bu haber 2588 kez okundu
 
AKSARAY'DA HALK OTOBÜSCÜLER BELEDİYEYİ BASTI MAHKEMELİK OLDULAR
Aksaray Belediyesinin bütçesinden Son alınan otobüslerin hatta dahil edilmesinden sonra ise50 kişilik otobüscü esnafı ayaklandı, bu çıkışını abartan Halk OTOBÜSCÜLER Belediye içerisinde olay çıkartarak güvenlik görevlisini darp ettiler, olayın ardından Tepki için Ak Parti teşkilatı tek yürek oldu, Minübüscüler odası başkanı ve 150 diğer otobüscü esnafı olayı kınayarak Evren Dinçer lehine açıklama yaparak yanındayız dediler
SİYASET Haberi
AKSARAY'DA HALK OTOBÜSCÜLER BELEDİYEYİ BASTI MAHKEMELİK OLDULAR

AKSARAY'DA HALK OTOBÜSCÜLER BELEDİYEYİ BASTI MAHKEMELİK OLDULAR
Geçen hafta Mercedes Benz'den 6 araç alarak ulaşımda aksayan  hatlara vermek üzere hizmete süren Aksaray belediyesine tepki bu hafta  isyancı otobüsçülerden geldi. 

 

Daha önce Belediye ile anlaşmaya yanaşmayan grup  olarak bilinen 50 kişilik Halk OTOBÜSCÜLER sözleşmeye yanaşmadıkları için  Aksaray Belediye tarafından 65 yaş üstü için yapılan ödemeleri kesilmişti.

 

 İsyancı OTOBÜSCÜLER zaten yolcuların azaldığını birde Belediyenin otobüs alarak hatlarda yer almasına  tepkisini belirtmek için grup olarak  belediyeye gittiler.

 

Belediye Girişinde karşılayan güvenlik görevlisine önce sözlü  sataşma ardından darp ederek işi mekan basmaya kadar götüren  Haklıyken haksız duruma düşen OTOBÜSCÜLERin baskın verdikleri olay Aksaray Belediyesinin Avukatları tarafından yargıya taşınıyor.

 

 Bir süredir özellikle 65 yaş üstü vatandaşların horlandığı onurlarıyla oynandığı iddialarıyla belediyeye ve cimere sürekli  suç duyuruları yapılıyordu,  OTOBÜSCÜLER ise aldıkları ücretin düşük olduğunu ifade ederek zaman zaman Belediye ulaşım hizmetlerinden fiyat artırımı talep ediyorlardı. 

 

Halkın şikayetllerine kulak tıkamayan Evren Dinçer Aksaray Belediyesinin bütçesinden Son alınan otobüslerin hatta dahil etmesinden  sonra  bir grup otobüscü esnafı ayaklandı, bu çıkışını abartan Halk OTOBÜSCÜLER Belediye içerisinde olay çıkartarak geleceklerini tehlikeye attılar. 

 

Bazı Vatandaşlar Belediye ve OTOBÜSCÜLER in arasında Artarak devam eden hadiseler yolcu  taşımacılığının Belediye araçlarıyla yapılmasına kadar gidebilir. Dediler

 

Baskın Olayının  sonrasında Ak Parti il başkanı ve  kurmaylarının destek açıklamalarıyla Belediye Başkanı Evren Dinçer'e sahip çıkması ise  kavganın artacağını gösterdi. 

 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer hiç kimsenin zorbalıkla halkı yıldıramaz gelen şikayetler kendilerine bildirilmesini rağmen yine vatandaşa eziyet etmeye devam eden OTOBÜSCÜLER in belediyeye baskın yapması tam anlamıyla aymazlık ne olursa olsun Halkın huzurunu kaçıracak olan kişilerle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir diyerek kararlılığını gösterdi. 

 

Belediyeye 50 kişilik yapılan son baskına en büyük tepki ise 150 kişiyle diğer otobüsü esnafından geldi, Bir süredir tedavi gören  Minibüsçüler Dernek başkanı Veysel Öztürk ise BELEDİYEYe yapılan saldırıyı kınayarak biz bu halka birlikte hizmet vereceğiz yapılanlar hoş değil diyerek sorumluluk sahibi kişileri sakin olmaya davet etti 
(bağımsız medya)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY'DA, HALK, OTOBÜSCÜLER, BELEDİYEYİ, BASTI, MAHKEMELİK, OLDULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı