Haber Detayı
05 Aralık 2021 - Pazar 01:39 Bu haber 2014 kez okundu
 
AKSARAY’DA ‘’DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ’’ KUTLANDI
Aksaray’da 'da birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Yeşil Doğa Derneğinin gönüllü gençleri farkındalık oluşturmaya devam ediyor. 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü etkinlikleri kapsamında çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak isteyen gönüllü gençler, doğaya ve çevreye katkı amacıyla buluşuyorlar
YAŞAM Haberi
AKSARAY’DA ‘’DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ’’ KUTLANDI

 

AKSARAY’DA ‘’DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ’’ KUTLANDI

 

Aksaray’da 'da birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Yeşil Doğa Derneğinin gönüllü gençleri farkındalık oluşturmaya devam ediyor. 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü etkinlikleri kapsamında çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak isteyen gönüllü gençler,  regülatörde  yaptıkları temizlik çalışmasında  onlarca  torba çop toplanmıştı doğaya ve çevreye katkı amacıyla Aratol  mahallesinde Konya karayolu   çevresinde temizlik yaptı.

Çöplerin yere atılmaması konusunda çağrıda bulunan Doğa gönüllüsü gençler, “5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü etkinlikleri kapsamında   şehrimizin görünen  yüzü olan  alanı ve çevresini temizlemeye geldik. Çöplerimizi topladık. Hem temiz bir Aksaray  için hem temiz bir çevre  için bu konuda çok duyarlı olalım, çöplerimizi yere atmayalım. Herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz” dediler.

Gönüllülüğün, maddi çıkar gözetmeksizin özgür irade ve özveriyle birey ve toplum yararına yapılan faaliyetlerin tümü olduğunu kaydeden Abdulkadir AY, “Gönüllülük, karşılıksız eylemin hayata geçtiği en net hareket tarzıdır. Doğru düşünceleri hayata geçirmek için yürekten geçen kanaldır. Aksaray bu yıl gönüllülük hareketlerinin yoğun yaşandığı il oldu  Aksaray Regülatörde yaptığımız etkinlik gönüllü hareketin ne kadar gerekli olduğunu göstermiştir özellikle Aksaray Orman Şube Müdürlüğü ve Yeşil Doğa iş birliğiyle 8 kasım Dünya şehircilik günü dolaysıyla Aksaray’ın vilayet oluşunun 32. Kuruluş yıldönümü dolaysıyla Vali Yardımcımız Mustafa Duruk ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’inde katılımıyla yapılan etkinlikte Yeşil Doğa  gönüllüleri 32 bin fidanı toprakla buluşturdular. 9 kasım da ise  Engelli Gönüllülerimizin katılımıyla ‘’Engelsiz Fidan’’ dikme etkinliğinde hem coşku yaşandı  hem engelli kardeşlerimizi hayata bağlayan  gönüllülük farkındalığı yaşandı.

Aksaray’ın sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayan gönüllü faaliyetler,aynı zamanda  toplumsal birlikteliği de güçlendirmektedir.” dedi.

 

 Çevresel  konularda etkili Yeşil Doğa Gönüllüleri  yol boylarında bulunan çeşme ve pınarların çevresine  atılmış bulunan plastik atıkları temizleyerek toplumsal duyarlılık mesajı verirken özellikle Polis Okulu ve Ticaret borsası arasında çöplük görüntüsü veren manzaraya dikkat çektiler .  

Borsada iş yapan Vatandaşlar , ‘’Devlet yetkililerinin daha iyi bir hayat tarzı önermesine rağmen reddeden ve o bölgede kurulu düzensiz çadırlarda yaşayan kendilerini göçmen diye belirten seyyah gurubun yaşam şekli ve çevre duyarsızlığı o bölgeye çöplük görüntüsünü veriyor bunun artık ele alınması gerekir ‘’ .dediler

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSARAY’DA, ‘’DÜNYA, GÖNÜLLÜLER, GÜNÜ’’, KUTLANDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı