Haber Detayı
10 Kasım 2021 - Çarşamba 14:09 Bu haber 1616 kez okundu
 
Aksaray'da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı yapıldı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da törenle anıldı.
GÜNDEM Haberi
Aksaray'da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı yapıldı

 

 

 

 

Aksaray'da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı yapıldı

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da törenle anıldı.
 

                Aksaray 10 Kasım anma ilk tören 15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlendi. Daha sonra Aksaray Kültür Merkezinde devam etti .Atatürk’ün ölümünün 83. Yıldönümü dolaysıyla  gençler  sağlık ormanında 83 adet  fidan dikimi gerçekleştirdiler.

tören  Aksaray valiliği önünde Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçerinde hazır bulunduğu  Meydanında düzenlendi  Çelenklerin koyulması ile başlayan anma programında 2 dakikalık saygı durusunun ardından İstiklal Marşı okundu.Aksaray’da 10 kasım dolaysıyla  Bayrakların yarıya indirildiği törende sirenler eşliğinde vatandaşlar da saygı durusunda bulundu. Is yerlerinin kapısı önlerine çıkan vatandaşlar ve yolda yürüyen vatandaşlar 15 Temmuz Milli İrade Meydanında hep bir ağızdan İstiklal Marsını okudu.

daha sonra Atatürk Kültür merkezinde tertiplenen programla devam etti   Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye başkanı Dr. Evren Dinçer, Başsavcı Adem Aydemir , Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altısoy daire müdürleri öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar

Sosyal bilimler lisesi öğrencilerinin hazırladığı programda  saygı duruşu, istiklal marşı  ve günün anlam ve ve önemine dair konuşmalar yapıldı Atatürk’ün hayatı ve ilkeleri hakkındaki sunumların ardından  Konuşmalar yapıldı şiirler okundu  Atatürk’ün Gençliğe hitabesi ve Gençliğin Ata’ya cevabının ardından Atatürk Oratoryosu sergilendi . Program Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesiyle sona erdi .

Gençlik Merkezi Orman İşletme şube müdürlüğü ve Dünya gençlik ve spor konfederasyonu işbirliğiyle Atatürk’ün vefatının 83. Yılı dolaysıyla 83 genç sağlık ormanı bölgesinde fidan dikimi gerçekleştirdiler 

ATATÜRKÜN ÖLÜMÜNÜN 83. YILI DOLAYSIYLA Aksaray GENÇLİK MERKEZİNE BAĞLI GENÇLER, HACI KERİM YARDIMLI İMAMHATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ, 75. YIL MESLEK OKULU VE TEKNOKENT KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN 83  GENÇ ATATÜRK İÇİN FİDAN DİKTİLER 

 

GENÇLİK MERKEZİNE BAĞLI ÖĞRENCİLER 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksaray'da, 10, Kasım, Atatürk’ü, Anma, Programı, yapıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı